SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Nahradí Windows Phone s Continuum v budúcnosti laptopy?

Spoločnosť Microsoft v roku 2015 predstavila Continuum, ktorý vaše mobilné zariadenie premení na počítač. Zdalo sa že táto možnosť vráti na nohy platformu Windows Phone, no žiaľ, nestalo sa. Možnosť spraviť si zo svojho telefónu dočasný počítač, spočiatku znela celkom zaujímavo. Po čase ľudia prišli nato, že software tohto zariadenia nezahŕňal ani základné znaky počítaču, napríklad ako možnosť mať otvorených viacero okien.

Po viac ako dvoch rokoch od predstavenia Continuum sme sa stále nedočkali pridania niektorých zo základných funkcií. Samozrejme operačný systém aj aplikácie dostali množstvo aktualizácií, no pridanie niektorých funkcií neprišlo ani s aktualizáciou Windows 10 Creators Update.

Zdroj: mspoweruser.com

Ľudia v Microsofte si zrejme uvedomili, že niektoré funkcie skutočne v Continuum chýbajú. Vďaka tomu sa konečne dočkáme zmien v systéme.  Spolu s CShell od Microsoftu sa dočkáme niekoľkých zásadných zmien. Continuum bude odteraz podporovať zobrazenie viacerých okien. Okná s rôznymi aplikáciami, dokumentmi, stránkami bude možné medzi sebou prehadzovať, zmenšovať alebo zväčšovať. Už sa nebudete musieť viac pozerať na malé aplikácie ako Kalkulačka, ktoré sú zobrazené na celú obrazovku.

Zdroj: mspoweruser.com

CShell prinesie taktiež vylepšenie upozornení, ako aj vylepšené Start Menu, ktoré má vyzerať ako na počítači. Stále to nebude úplne presné Start Menu ako v desktopovej verzií Windowsu, ale určite sa bude podobať viacej ako to terajšie. CShell má z Continuum spraviť oveľa používanejšiu a viac produktívnu technológiu.

Microsoft má pred sebou kopec práce aby znovu oživil platformu Windows Phone, ale dúfajme že CShell odstráni hlavné nedostatky v Continuum. Dá sa predpokladať že spolu s CShell nám Continuum prináša možnosť nahradiť laptop a tablet, no počítače zrejme tak skoro nepokorí.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (microsoft.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close