SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI sa má rozšíriť o funkciu, ktorá nás bude varovať pred prírodnými katastrofami!

Nadstavba MIUI v sebe skrýva funkciu upozornenia na zemetrasenia. To sa má čoskoro zmeniť a pribudnúť má i hlásenie na prírodné katastrofy.

Prírodné katastrofy určite nie sú príjemnou záležitosťou a i keď sa nachádzame v podnebí, kde sa príliš často nenachádzajú, poslednou dobou tomu je inak. Či už sa rozprávame o ničivom tornáde na Morave alebo povodniach v Nemecku a okolitých štátoch, nikto takúto situáciu nečakal. Čínska spoločnosť Xiaomi má však jedno eso v rukáve a po novom plánuje upraviť svoju funkciu upozornenia na zemetrasenia v nadstavbe MIUI aj pre prírodné katastrofy. Funkcia by mala byť najskôr otestovaná v Číne, no ako informuje portál Xiaomiadictos.com, čoskoro by mohla doraziť i ku nám.

Najnovšia verzia MIUI prinesie funkciu upozornenia pred prírodnými katastrofami

Čínsky gigant Xiaomi už dlhšiu dobu vo svojej nadstavbe ponúka funkciu upozornenia ich používateľov pred zemetraseniami. Majitelia smartfónov tak majú dostatočný čas na to, aby sa na nepredvídanú situáciu pripravili. Spoločnosť však plánuje svoju nadstavbu MIUI upraviť tak, aby zvládala predpovedať nielen zemetrasenia, ale aj iné prírodné katastrofy.

Či už pôjde o spomínané povodne či akcie veterného živlu, váš smartfón vás bude vedieť v predstihu upozorniť pred problémom. Veríme, že si spoločnosť túto unikátnosť uvedomuje a pre majiteľov konkurenčných smartfónov to bude o dôvod viac, prečo siahnuť práve po Xiaomi.

Novinka bude dostupná zatiaľ len v Číne

Ako sme už spomínali, funkcia ohlasovania zemetrasení je zatiaľ dostupná len v čínskej verzii nadstavby MIUI, kde stihla predpovedať viacero nepredvídaných situácií. S veľkou pravdepodobnosťou však čoskoro vyrazí i za hranice Číny, keďže nám spoločnosť prisľúbila viacero noviniek z čínskej ROM i ku nám do Európy.

Isto tomu však napomohla i situácia s povodniami či tornádom na európskej pôde, ktorú spoločnosť zaregistrovala. Svedčí o tom i fakt, že práve Xiaomi sa rozhodlo darovať finančný príspevok na pomoc obetiam povodní v Nemecku.

Uvítali by ste takúto funkciu i u nás? Alebo vám príde hlásenie prírodných katastrof zbytočné a spoliehate sa na predpovede počasia? Podeľte sa s nami v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close