SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI bude ešte lepšia: Táto funkcia vylepší kamery Xiaomi smartfónov čo nevidieť

Ak nie ste spokojný s funkciami či výkonom vašej prednej kamery, zbystrite. Asistent prednej kamery je totiž už na ceste.

Snáď už nikoho neprekvapí, keď vám povieme, že Xiaomi chystá ďalšie novinky pre svoju nadstavbu MIUI. Tá patrí medzi najpopulárnejšie úpravy čistého systému Android a i my musíme potvrdiť, že je veľmi vydarená. Xiaomi sa však neuspokojí len s priemerom a každou chvíľou sa dozvedáme o nových a nových funkciách. Najlepšie sa vylepšenia dočkajú kamery smartfónov a novinka poteší najmä selfie maniakov. Predná kamera totiž získa funkciu asistenta prednej kamery a sme si istí, že istým spôsobom vylepší aktuálne využívanie smartfónov. Ste zvedaví, ako tento asistent bude fungovať? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Videohovory na úplne inej úrovni

Ak patríte medzi ľudí, ktorí často praktizujú videohovory z akéhokoľvek dôvodu, asistent prednej kamery vám s nimi pomôže. Možno ste sa aj vy niekedy dostali do situácie, kedy ste pre svoje pracovné online stretnutie nemali dostatok svetla alebo ste si chceli zavolať s kamarátom z postele, no vaše svetlo nespolupracovalo. Nastaviť správne osvetlenie je niekedy naozaj umenie a večerné videohovory si práve dobré osvetlenie vyžadujú.

Asistent prednej kamery vám má správne vyvážiť svetlo pre váš videohovor za nie príliš priaznivých svetelných podmienok. Nová funkcia asistenta sa však dotkne i inej súčasti prednej kamery, a tou je lepšia možnosť úpravy selfie snímok. V nich si budete môcť vyretušovať prípadné nedokonalosti ešte pred ich zachytením a režim krásnej tváre bude ešte pokročilejší.

Dostupnosť funkcie, ktorá vylepší selfie kamery

Ak vás zaujíma, kedy túto novinku v podobe asistenta prednej kamery získate, máme pre vás odpoveď. V súčasnosti je novinka testovaná v čínskej verzii nadstavby MIUI pod verziou V21.10.28. Aktuálne je nový asistent prednej kamery dostupný pre aplikáciu WeChat, ktorá je veľmi populárna práve v Číne. V blízkych verziách nadstavby MIUI by ste sa k rovnakej funkcii mali dostať aj vy, teda používatelia globálnej či európskej ROM. Nie je však známe, či novinka pristane ešte do MIUI 12.5 Enhanced, alebo sa jej nakoniec dočkáme až v dlhoočakávanej trinástke.

Obmedzenie pre aplikáciu WeChat by sa malo postupom času zmiznúť a pridať by sa mali i ďalšie populárne aplikácie v našich končinách. S istotou medzi ne budeme vedieť zaradiť aplikácie od spoločnosti Meta či ďalšie komunikačné služby.

Čo poviete na novinku, využijete asistenta prednej kamery aj vy? A ako často praktizujete videohovory? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close