SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 13 prinesie veľkú zmenu: Používatelia smartfónov od Xiaomi budú nadšení!

Nadstavba MIUI 13 úplne zmení svoje používateľské rozhranie. Po novom sa tak môžeme tešiť na kombináciu Androidu 11 a 12.

Predstavenie novej nadstavby s názvom MIUI 13 je za rohom a my už netrpezlivo čakáme, kedy spoločnosť Xiaomi oznámi i konkrétny dátum. Zatiaľ však vieme, že by sa celé predstavovanie malo udiať v novembri, teda už o pár týždňov. Spolu s blížiacim sa dátumom predstavenia však na povrch dostávajú rôzne informácie, ktoré nám naznačujú čo všetko nadstavba prinesie. A inak tomu nie je ani teraz, pretože portál Xiaomiadictos.com nám sprostredkoval vyjadrenie známeho leakera. Ten sa označuje ako Digital Chat Station a zvyčajne prináša až desivo pravdivé informácie. Čo z toho však vyplýva je fakt, že i tento únik od neho by mal byť pravdivý. A my už sa nemôžeme dočkať, až novú nadstavbu vyskúšame na vlastnej koži.

Nové používateľské rozhranie je na ceste

Priebehom posledných mesiacov sa nám na verejnosť dostalo viacero snímok obrazovky z pripravovanej nadstavby MIUI 13. My len ťažko vieme povedať či sú reálne alebo si dal niekto riadnu prácu s tým, aby pripravil realistické snímky. V každom prípade sme k nim veľmi naklonení, keďže nadstavba MIUI 13 má podľa všetkého priniesť nové používateľské rozhranie. Navyše tak môžeme rátať i s prostredím, ktoré má zahŕňať prvky systému Android 11 a Android 12. Čo nám známe snímky taktiež potvrdzujú.

MIUI 13 leak digital chat station
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nové používateľské rozhranie tak má priniesť prvky známe z už teraz obľúbeného dizajnu Material You. Nadstavba s označením MIUI 13 teda prinesie ešte viac možností úpravy podľa seba, na čo sa všetci tešíme. A nielen že nadstavba prinesie množstvo skvelých funkcií, ale i za posledné roky má byť táto verzia nadstavby najväčšou zmenou prostredia, ktorá nás čaká. Čo však tiež musíme spomenúť, okrem dizajnu z Androidu 12 či staršieho Androidu 11 prostredie môže tiež nápadne pripomínať systém iOS od Applu.

miui-13-pantalla-principal-11
Zdroj: xiaomiadictos

Výrazným prvkom nadstavby MIUI 13 budú widgety

Widgety sú niečím, čo sa do módy vracia v priebehu posledných rokov. Veľký boom s nimi spôsobil minulý rok americký Apple v systéme iOS 14, na čo sa tento rok odvoláva i nadstavba MIUI. Tie sa však dostali i do systému Android 12 a práve MIUI 13 má nájsť ten kompromis medzi týmito dvoma alternatívami systému. Sme si istí, že Xiaomi týmto spôsobom úpravy nadstavby k sebe naláka množstvo nových používateľov, ktorým možno vyhovujú iné typy rozhrania.

Nove widgety Xiaomi MIUI 13
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Svieže používateľské rozhranie však isto uvítajú i fanúšikovia nadstavby MIUI od Xiaomi, ktorá síce medzi verziami prechádza množstvom zmien, no nie vždy sú také výrazné, ako tomu bude v prípade nadstavby MIUI 13.

Tešíte sa na novú nadstavbu označenú číslom trinásť? A bude váš model ešte medzi kompatibilnými? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close