SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12 konečne mieri aj na tie najlacnejšie smartfóny z portfólia značky Xiaomi

Druhá fáza distribúcie nadstavby MIUI 12 sa blíži do finále. Čoskoro bude otvorená tretia fáza zameraná aj na dostupnejšie zariadenia

Distribúcia nadstavby MIUI 12 pre smartfóny od spoločnosti Xiaomi a Redmi je už niekoľko týždňov v plnom prúde, pričom jej dostupnosť hlásite už aj Vy, naši fanúšikovia, v naozaj veľkých počtoch. Momentálne je však nová softvérová nadstavba operačného systému Android v našich končinách dostupná iba pre vlajkové zariadenia a zariadenia vyššej strednej triedy. Väčšina lacnejších smartfónov z predošlých rokov je totižto odsunutá na druhú koľaj, no najnovšie informácie z portálu Gizchina.com naznačujú, že stále populárnejšia nadstavba bude už o pár týždňov sprístupnená aj pre jedny z najdostupnejších zariadení na trhu.

Nadstavba MIUI 12 mieri aj na najlacnejšie modely

Sprístupňovanie aktualizácie nadstavby na MIUI 12 je podľa dostupných informácií Mi komunity rozdelené do 4 fáz, pričom prvá fáza už bola ukončená. Druhá fáza sa údajne blíži pomaly ale isto ku koncu, čo znamená očakávaný príchod fázy číslo tri. Skvelou správou je, že práve tretia fáza by mala priniesť nadstavbu MIUI 12 na tie najdostupnejšie smartfóny ako Redmi 8A a Redmi 7A, ako aj ďalšie zariadenia zo strednej triedy.

Moderátor už spomínaného Mi komunitného fóra odhalil, že práve smartfón Redmi 8A by mal aktualizáciu v Beta verzii obdržať už v priebehu nasledujúcich týždňov. Stabilná verzia by mala na toto zariadenie tým pádom doraziť už budúci mesiac.

Dostupnosť aktualizácie v našich končinách je otázna

Keďže ide o údajne z pôvodne čínskych zdrojov, treba počítať s časovým oneskorením dostupnosti nadstavby MIUI 12 v našom regióne. Určiť dátum, kedy bude aktualizácia na MIUI 12 pre smartfón Redmi 8A dostupná aj v našich končinách, je stále naozaj obtiažne. Nemôžme byť však zbytočne optimistickí, čo v tomto prípade môže znamenať dostupnosť aktualizácie až koncom tohto, možno až začiatkom budúceho roka.

Zoznam smartfónov, ktoré už aktualizáciu nadstavby MIUI 12 obdržali aj v našich končinách, nájdeš v našom nedávnom článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close