SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 už čoskoro prinesie nový režim rýchleho nabíjania. V čom bude iný, od toho súčasného?

Nový režim nabíjania v nadstavbe MIUI 12.5 určite získa mnoho pozitívnych ohlasov. Pozrite sa, ako bude novinka u Xiaomi smartfónov fungovať.

Nadstavba MIUI 12.5 je síce predstavená už nejaký ten piatok, no jej nasledujúca verzia MIUI 13 je v nedohľadne a zrejme tento rok nebude predstavená vôbec. To čínskemu Xiaomi však vôbec nevadí a namiesto riešenia príchodu novej verzie nadstavby sa stále sústreďuje na tú aktuálnu. Najnovšie tak prinesie do svojich smartfónov bežiacich na verzii MIUI 12.5 nový režim nabíjania, ktorý ho jednoducho v určitých prípadoch urýchli. Ako táto nová funkcia nadstavby bude fungovať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Nový režim nabíjania zvýši rýchlosť dobitia energie, no zároveň bude bezpečný

Ako nás informoval portál Xiaomiadictos.com, nový režim nabíjania nájdeme v smartfónoch s názvom Boost Charging Speed. Ide o nástroj, akým sa v určitých prípadoch nabíjanie zrýchli, no batéria neutrží veľké škody. Táto funkcia má za úlohu využiť plný potenciál nabíjania vášho smartfónu za predpokladu využitia správneho adaptéru.

Počas využívania funkcie Boost Charging Speed tak zo začiatku smartfón využije plný potenciál nabíjania, no akonáhle sa batéria bude blížiť k úrovni 100%, nabíjanie sa spomalí, aby neprišlo k poškodeniu či degradácii batérie. Tento inteligentný spôsob nabíjania však ide ovládať i manuálne, teda je len na vás či tento spôsob nabíjania využijete, alebo budete svoj smartfón nabíjať starým spôsobom.

novy rezim nabijania_bateria-xiaomi-540x540
Zdroj: xiaomiadictos

Ktoré smartfóny majú funkciu dostupnú?

Ak vás zaujíma či bude váš smartfón kompatibilný, nemáme pre vás dobré správy. Xiaomi zatiaľ nezverejnilo žiadny oficiálny zoznam smartfónov, ktoré budú môcť využívať takýto inteligentný spôsob nabíjania. Zatiaľ teda vieme povedať, že nový režim nabíjania je v súčasnosti dostupný v beta verzii nadstavby MIUI 12.5 a zatiaľ len pre nedávno predstavený Xiaomi MIX 4.

Očakávame, že v blízkej dobe však nový spôsob nabíjania budú vedieť využiť i iné smartfóny. Najviac z nej však samozrejme získajú majitelia modelov s vysokorýchlostným nabíjaním s hodnotami nad 50W.

Využili by ste takýto spôsob nabíjania, alebo radšej zvolíte starú cestu nabíjania vášho zariadenia? A ako rýchlo sa dokáže váš smartfón nabiť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close