SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 by mala byť pre prvé smartfóny sprístupnená už koncom decembra

Medzistupeň medzi dvomi generáciami novej systémovej nadstavby máme očakávať v najbližších týždňoch

Majitelia novších smartfónov značiek Xiaomi a Redmi už niekoľko týždňov v napätí čakajú, kedy vyjdú na povrch nové informácie o nadchádzajúcej softvérovej nadstavby MIUI 13. Tá by mala priniesť v budúcom roku hneď niekoľko zásadných noviniek, no Xiaomi si pre fanúšikov a zákazníkov chystá jedno menšie „vianočné“ prekvapenie vo forme medzistupňa s označením MIUI 12.5, o ktorej sme sa zmienili aj v našom nedávnom článku. Najnovšie správy zo zahraničného portálu Gizchina.com však konečne približujú blížiace sa novinky, ako aj dátum dostupnosti tejto nadstavby na prvých zariadeniach.

Prvé smartfóny môžu očakávať aktualizáciu už čoskoro

O blížiacom sa dátume dostupnosti novej nadstavby MIUI 12.5 informoval len nedávno priamo riaditeľ softvérového oddelenia spoločnosti Xiaomi, Jin Fan. Ten sa zmienil, že distribúcia novej nadstavby MIUI 12.5 je naplánovaná na dohľadnú dobu. V praxi by to malo znamenať začiatok distribúcie nadstavby už koncom mesiaca december. Ako to už pri distribúcii aktualizácií pre Xiaomi a Redmi smartfóny býva zvykom, s dostupnosťou aktualizácie v našom regióne treba počítať minimálne s niekoľko týždňovým oneskorením.

Čo všetko prinesie „polovičná nadstavba“?

Nadstavba MIUI 12.5 by mala do smartfónov vniesť najmä zmeny používateľského rozhrania. Týkať by sa to malo viacerých systémových súčastí a aplikácií, ako ovládanie hlasitosti, ponuka po stlačení tlačidla napájania, notifikácií, zmenené animácie viacerých systémových súčastí, či zmena dizajnu pri otváraní aplikácií. Očakávané sú aj vylepšenia v oblasti zabezpečenia, či nové používateľské rozhranie aplikácie fotoaparátu a možnosť konvertovania fotografií z galérie priamo do PDF formátu. Keďže stále nič nie je oficiálne, samotný zoznam nových funkcionalít a noviniek sa môže zásadné zmeniť.

Nová nadstavba MIUI 12.5 by mala na niektoré smartfóny priniesť aj nový operačný systém Android 11. Stále však nájdeme aj také smartfóny, ktoré si na aktualizovanie samotného operačného systému ešte budú musieť počkať. Oficiálny zoznam podporovaných zariadení, ktoré obdržia aktualizáciu na MIUI 12.5 zatiaľ dostupný nie je, no na našom dcérskom portáli Xiaomiportal.sk nájdete zoznam zariadení, na ktorých môžte novú aktualizáciu očakávať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close