Huawei

Nadstavba EMUI 10 založená na Android Q je oficiálne predstavená. Pozrite si stručný prehľad noviniek

Huawei oficiálne predstavil nadstavbu EMUI 10 založenú na Androide Q. Pre prvé zariadenia by mala byť distribuovaná od 8. septembra.

Spoločnosť Huawei dnes okrem operačného systému HarmonyOS predstavila aj novú verziu nadstavby EMUI 10. Nižšie Vám prinášame prehľad hlavných noviniek.  Na tému upozorňuje portál fonearena.com.

Interoperabilita  zariadení

EMUI 10 ponúkne interoperabilitu viacerých zariadení, čo používateľom umožní možnosť využívania vybrané funkcionality smartfónu v súčinnosti s inými zariadeniami (pozn. redakcie: Interoperabilita je schopnosť rôznych systémov vzájomne spolupracovať, poskytovať si služby, dosiahnuť vzájomnej súčinnosti.). Napríklad v prípade hovorov si bude môcť používateľ vybrať, či bude chcieť použiť na prenos obrazu televíziu, smartfón či iné zariadenia.

moznost streamovania hovorov
Zdroj: Huawei

HiCar

HiCar je alternatívnou aplikáciou pre službu AndroidAuto od spoločnosti Google.  V súčasnosti aplikácia podľa slov spoločnosti podporuje viac ako 30 rôznych výrobcov automobilov a  viac ako 120 modelov áut. Prostredníctvom HiCar je možné ovládať všetko od hudby, cez klimatizáciu až po navigáciu pomocou centrálnej obrazovky vo Vašom smartfóne.

Huawei HiCar
Zdroj: Huawei

Rozšírené možnosti interakcie medzi smartfónom a počítačom

Ďalšou veľkou novinkou sú rozšírenie možností interakcií medzi smartfónom a  počítačom. EMUI 10 prináša interakcie v  reálnom čase. Napríklad, po pripojení sa smartfónu k PC používateľ bude môcť využívať známu funkciu „drag and drop“ za účelom prenosu dát, alebo bude môcť používateľ  klávesnicu na interakcie v smartfóne. Rozširené možnosti prepojenia smartfónu pritom bude možné používať aj s ďalšími typmi zariadení, ako je napríklad chytrá televízia.

EMIUI-10-Multi-Screen
Zdroj: Huawei

Nové UI a  Tmavý režim

Zmien sa dočkalo aj používateľské rozhranie, ktoré sa ponesie v „duchu časopisov“  – teda s väčším množstvom prázdneho miesta pre obrázky, ktoré budú tak priehľadnejšie, zmien sa dotkne aj rozloženie písma, ktoré bude o niečo väčšie a nie tak husto na seba natlačené, vďaka čomu vizuálne zameranie používateľa bude viac koncentrovanejšie. Vo výsledku vďaka tomu bude zobrazovaný obsah presnejší a príjemnejší na prezeranie.

EMIUI-10-UI-1024x401
Zdroj: Huawei

Okrem toho v EMUI 10 nájdete zakomponovaný aj tmavý režim. Nejde však len o tmavú tému, ale o kompletné prekopanie rozhranie. Od pozadia, cez ikony až po aplikácie.

EMUI-10-Dark-Mode-1024x613
Zdroj: Huawei

Nadstavba EMUI 10 by mala byť distribuovaná pre prvé zariadenia   v prvej polovici septembra. Prvými telefónmi, pre ktoré bude aktualizácia dostupná v BETA verzii je zariadenie Mate 30 a smartfóny z produktovej línie P30.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close