Windows 10Windows 10 Mobile

Nadšencom mobilného Windowsu sa podaril ďalší husársky kúsok! Windows 10 ARM funguje aj na Lumii 950. Podpora ďalších Windows 10 smartfónov je len otázkou času

Na pomyselný list podporovaných zariadení Windows 10 ARM môžeme pripísať ďalší smartfón. Konkrétne reč je o menšom „bračekovi“ Lumie 950 XL.

Podľa najnovšieho postu na sociálnej sieti Twitter, jeden z nadšencov tejto platformy (NTAuthority), ktorý dlhodobo posúva hranice mobilného Windowsu ďalej je možné rozbehať na Lumii 950 Windows 10 ARM.

Vývojárovi sa podarilo spustiť Windows 10 ARM na Lumii 950

Na tento úspech reagovalo viacero nadšencov a vlastníkov smartfónov Lumia 950 s otázkou „Funguje rovnaký postup inštalácie ako na Lumiu 950 XL?“. Odpoveď vývojára bola, že väčšina krokov, ktoré boli zverejnené na githube je rovnakých, avšak sú tam nejaké drobné odchýlky.

„Väčšina z nich sa zhoduje, ale budete musieť nahradiť niektoré ACPI tabuľky s patched verziami z 950…“, v závere však dodáva, že nedočkavcom odporúča počkať kým vývojári zapojení do tohto programu nedoladia software do plne funkčného stavu.

V každom prípade je to už len otázka času kým sa podarí vývojárom priniesť Windows 10 ARM aj na nie-lumie, teda zariadenia ako sú HP Elite X3, Alcatel Idol 4S a ďalšie, na ktorých by mal podľa výkonnostných parametrov Windows 10 ARM fungovať o poznanie lepšie.

Zdroj: Twitter, vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close