Sponzorovaný obsahSpravodajstvo

Načo vlastne funguje RAM pamäť? #3

Mnoho ľudí pri kúpe telefónu nekladie veľký dôraz na operačnú pamäť (Ram) a neskôr sa čudujú prečo ich telefón nie je tak rýchly ako si predstavovali. Pamäť RAM (Random Access Memory), ktorý je označovaný v slovenskom preklade ako operačná pamäť, slúži ako dočasné úložisko dát. Pre zjednodušenie si ju predstavte ako pracovňu vášho „telefónu“ – je v nej uložené všetko čo telefón aktuálne vykonáva. Teda Ram pamäť nám slúži na chvíľkové zapisovanie dát (napr. keď sťahujete PDF súbor len na prečítanie správy, po dočítaní sa automaticky „vymaže“ z vášho telefónu alebo pri spustení hry vďaka Ram pamäti hra reálne beží). Túto pamäť zároveň využívajú  aplikácie a hry. Tu nastáva problém pri náročnejších hrách, kedy mnoho mobilov nezvláda ich spustenie (respektíve plynulý chod) je to z jednoduchého dôvodu, že nemáte dostatočnú pamäť na zapisovanie dočasných dát. Optimálna veľkosť pri zariadeniach poháňaných OS Windows Phone je 512 Mb Ram, vďaka ktorej zvládne vaše zariadenie väčšinu aktivít bez zaváhania. Avšak odporúčame pre dnešné moderné aplikácie a hry pamäť aspoň 1024 Mb (každý deň sú vyvíjané náročnejšie programy, ktoré požierajú stále viac a viac tejto dočasnej pamäte).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close