SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Na Youtube sa denne prehrá miliarda hodín videí. Prispievate aj vy do týchto štatistík?

Prístup k pokročilejším Youtube štatistikám je o niečo komplikovanejší ako k tým, kde sledujete počet zahliadnutí, lajkov, zdieľaní a podobne. Našťastie, server Youtube tieto štatistiky sprístupňuje na pravidelnej báze už nejaký ten piatok. A práve tie najnovšie zverejnené dáta hovoria o celkom peknom míľniku pre samotnú spoločnosť – denne si my používatelia, pozrieme videá o dĺžke viac ako miliardy hodín.

Pre lepšiu ilustráciu, ak by ste sa rozhodli pokoriť toto číslo vo vlastnej réžii, tak by vám to trvalo viac ako 100 000 rokov, teda radšej to ani neskúšajte, nepodarí sa vám to.

Youtube tomuto úspechu môže vďačiť samozrejme hlavne samotným používateľov, ktorí v podstate sú autormi obsahu webu, ale aj ich popularite okolo ktorej skladajú svoju marketingovú stratégiu. Príkladom môže byť napríklad to, že spoločnosť s nedávno rozhodla konkurovať televíziam, výsledkom čoho bolo predstavenie služby živého streamu existujúcich televízií. V prípade tohto projektu v podaní spoločnosti sú cieľovou skupinou „miléniové“ deti, teda dnešný 20-30 roční mladí ľudia.  Vďaka tomuto projektu si budete môcť pozrieť zatiaľ však len americké stanice, a to za poplatok 35 dolárov.

Zdroj: Youtube.com, Windowscentrum.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close