SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Na Windows 10 UWP prichádzajú klasické aplikácie ako napr. Wordpad

Microsoft pomocou svojho projektu Centennial priniesol viacero programov z Win32 (32-bitové operačné systémy) do Windows obchodu na Windows 10 UWP pre Insiderov. Pôvodne tieto aplikácie fungovali len na 32-bitových systémoch, ale projekt Centennial práve umožňuje, aby sa dali takéto appky prekonvertovať na Windows 10 a 64-bitové operačné systémy.

Ak chcete zistiť viac o projekte Centennial, tak si prečítajte TENTO článok.

Microsoft takto prekonvertoval štyri obľúbené programy, o ktorých už pravdepodobne počul každý z vás.

Insideri môžu využívať ponovom na Windows 10 UWP tieto aplikácie:

  • WordPad
  • Windows Fax and Scan
  • XPS Viewer
  • Microsoft Character Map

Podľa už skôr uniknutých informácií v máji sme tušili, že tieto aplikácie prídu na Windows 10, keďže užívateľ WalkingCat ohlásil svetu, že spomenuté appky sa už nachvíľu vtedy vyskytli vo Windows obchode, ale nedali sa stiahnúť.

Po nainštalovaní spomenutých aplikácií na Windows 10 si všimnete, že stále ide o tie isté aplikácie ako na Win32 systémoch a že na Windows 10 bežia ešte hladšie a rýchlejšie. V čase písania tohto článku ešte neboli aplikácie dostupné, ale predpokladá sa, že už sa vo Windows obchode objavia v najbližšej dobe, ak tam ešte nie sú.

Ako vždy, ak chcete appky vyskúšať, tak musíte byť Insider vo fast ringu.

zdroj: winbeta

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close