fbpx
SpravodajstvoZaujímavosti

Na vesmírnej stanici ISS sa stala chúlostivá nehoda. Z toalety uniklo 10 litrov tekutín

Posádka Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS sa pred niekoľkými dňami musela popasovať s naozaj chúlostivou nehodou. Z toalety v americkom segmente začala unikať tekutina, ktorú musela následne celá posádka zberať pomocou utierok. S informáciami o chúlostivej situácii na ISS ako prvý informoval ruský portál Sputnik.

„Naši kolegovia z modulu Tranquility mali v piatok malý incident. Astronauti omylom oddelili vodovod, na základe čoho začala unikať kvapalina. Pred vyriešením problému vytieklo viac ako 10 litrov vody. Posádka musela následne zbierať vodu pomocou utierok,“ uviedol zdroj pre Sputnik.

Vzťahy sú stále horšie

Vzťahy medzi Ruskom a USA sa neustále zhoršujú a to aj v rámci vesmírneho výskumu. I keď tento chúlostivý incident nič neznamená, v minulosti ste určite zachytili informácie o tom, že na ruskom vesmírnom module bola nájdená malá dierka, ktorá spôsobovala únik vzduchu a tlaku na stanici. Celý incident a spôsob poškodenia sa stále vyšetruje, no ruská strana už niekoľkokrát naznačila, že sa obáva, že sa mohlo jednať o sabotáž z americkej strany.

I keď astronauti vnímajú situáciu úplne ináč ako politici, situáciu im podobné incidenty určite nezlepšujú a tak dúfajme, že sa v budúcnosti už nič podobné neudeje.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close