HuaweiSpravodajstvo

Na trh by sa mohol dostať ďalší telefón spoločnosti Huawei, avšak pod logom iného výrobcu

Spoločnosť TD Tech pracuje na novom smartfóne s kódovým označením TDT-MA01. Podľa všetkého pôjde o prezlečný telefón Huawei Mate 40E 5G.

Len pár dní dozadu viacero médií začalo informovať o tom, že Huawei pravdepodobne našiel cestu, ako dostať svoje smartfóny vo veľkom opäť na trh. Publikované informácie hovorili o tom, že Huawei našiel „štrbinu“  v sankciách zo strany amerických úradov v dôsledku ktorých, nemôže spoločnosť voľne pristupovať k službám a produktom vyrábaným americkými technológiami.

Treba však hneď v úvode povedať, že ide o riešenie, ktoré je skôr núdzovým riešením problémov, ako ideálnym riešením, ktorým čínsky gigant musí čeliť. Spoločnosť podľa všetkého začala licencovať ďalších výrobcov smartfónov, aby mohli vyrábať ich zariadenia, avšak nie pod logom spoločnosti Huawei. Trik spoločnosti Huawei spočíva v tom, že výrobcovia tretích strán môžu pristupovať k toľko chýbajúcim súčiastkam, najmä k procesorom, ale i k Mobilným službám Google. Na druhej strane, telefóny Huawei sú predávané pod inými značkami výrobcov smartfónov. Jedným z nich je napríklad i spoločnosť Xnova, ktorá už dnes predáva zariadenie U-Magic 30E, ktoré sa zdá byť prezlečeným smartfónom Huawei Enjoy 30.

Do predaja by sa mohlo dostať zariadenie Huawei Mate 40E pod logom spoločnosti TD Dech

Najnovšie sa do pozornosti médií dostáva spoločnosť TD Dech, čo je ďalší čínsky výrobca smartfónov, informuje portál Gizmochina.com. V súvislosti s týmto výrobcom zariadení sa spomína nielen telefón TD Tech N8 Pro, ktorý sa zdá byť prezlečeným telefónov Huawei nova 8 Pro 5G, ale i smartfón Huawei Mate 40E 5G. Medzičasom spoločnosť už stihla potvrdiť, že komponenty obstaráva od spoločnosti Huawei pre zariadenie TD Tech N8 Pro, píše Gizmochina.com. Podľa nových správ bude ďalším telefónom spoločnosti už vyššie spomínaný rebrandovaný HUAWEI Mate 40E 5G.

Oficiálny názov pripravovaného zariadenia je zatiaľ neznámy. Na druhej strane, poznáme najmenej jeho modelové označenie, TDT-MA01. CCC certifikácia ďalej prezrádza, že zariadenie ponúkne rýchle nabíjanie pri výkone 40W. Rovnako treba uviesť, že smartfón bol už certifikovaný aj TENAA (Chinese telecommunication authority). Čerečničkou na torte je, že zariadenie sa dostalo i na sociálnu sieť TikTok, kde možno vidieť vzhľad zariadenia nesúci sa v štýle smartfónu Mate 40, avšak s logom spoločnosti TD Tech.

TD-Tech-Huawei-Mate-40E-5G-Leak
Zdroj: gizmochina.com

Ako hodnotíte najnovšie kroky spoločnosti Huawei, ktorá hoci ešte oficiálne nepotvrdila, že začala licencovať tretie strany, aby mohli vyrábať ich zariadenia, ale všetko nasvedčuje tomu, že tak spravila?

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close