SpravodajstvoWindows

Na Slovensku, stále viac ako každý 10 počítač, má Windows 7. Aktualizácia na Windows 10 nemusí byť drahou!

Windows 7 je stále „varený pečený“. Aktuálne ho nájdeme v takmer 13 Windows počítačoch zo 100.

V priebehu začiatku minulého roka Windows 7 prestal byť zo strany Microsoftu oficiálne podporovaným. V praxi to znamená, že už nedostáva žiadne ďalšie aktualizácia vrátane bezpečnostných záplat, ak si neplatíte predĺženú podporu. Dnes je viac ako rok od straty podporu tejto verzie Windowsu, ktorá bola mimochodom predstavená ešte v októbri 2009, a vo svojich počítačoch ju aj naďalej udržuje pri živote veľké množstvo používateľov.

Takmer 13 počítačov zo 100, má aj naďalej Windows 7

Podľa dát spoločnosti statcounter Windows 7 je aj naďalej „vareným pečeným“. Dôvodom je, že vo svojich počítačoch ho má nainštalovaných takmer 13 používateľov zo 100. Inými slovami Windows 7 pokrýva 13% trhu s Windows počítačmi. Aktuálne vôbec najrozšírenejšou verziou je Windows 10, ktorý nájdeme v 81%  Windows zariadeniach. Nižšie na grafe si môžete pozrieť trhový vývoj rozloženia síl jednotlivých verzií Windowsu.

Windows_distribucie_slovensko_30.marec 2021
Zdroj: statcounter

Ako môže vidieť vyššie, tak Windows 10 plynúcim časom naberá na sile a dnes ide o dominantný operačný systém. Stále však Windows 7 je „silným hráčom“, hoci postupne upadá.  Mimochodom, pri pohľade na globálny trh, Statcounter eviduje, že 16,7% Windows používateľov aj naďalej používa Windows 7 k 31. marcu. Čo sa týka verzie Windows 10, tak tá pokrýva podľa dát spoločnosti 78,34% trhu.

Cenovo dostupný Windows si môže kúpiť ktokoľvek

Vzhľadom na to, že stále veľa používateľov beží na starších verziách Windowsu, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti ponuku e-shopu bobkeys, ktorý aktuálne ponúka Windows 10 kľúče vrátane ďalšieho softwaru od Microsoftu, v lákavej ponuke.  Na zrazenie ceny o -25%, aby bola dosiahnutá nižšie deklarované cena, je potrebné použiť zľavový kupón VOS25.

Uplatnenie zľavy

Uplatnenie zľavy je veľmi jednoduché. Stačí použiť zľavový kupón „VOS25“, ktorý je možné aplikovať v košíku potom, ako si do neho pridáte požadovaný produkt. Následne po jeho aplikácii, dôjde k zrazeniu ceny.

Bobkey uplatnenie zlavy
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že ponuka ako taká vás zaujala a že ju využijete.

Článok vznikol v spolupráci s e-shopom Bobkeys.com.

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close