Spravodajstvo

Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Častokrát na rýchlosť nášho internetového pripojenia nadávame a myslíme si, že máme jeden z najhorších internetov na svete vôbec. Realita je však úplne iná. Slovensko si nevedie vôbec zle a dokonca podľa štatistík zo Speedtestu, náš mobilný internet je rýchlejší ako v Spojených štátoch, Nemecku či v Japonsku.

Obľúbená služba, kde si vieš pozrieť rýchlosť svojho internetového pripojenia online, zverejnila posledné štatistiky za mesiac máj, v ktorých sa Slovensko objavilo na zaujímavom 42. mieste. Priemerná rýchlosť nášho mobilného internetu je 29, 95 Mbps. Zaujímavé sú štatistiky krajín ako Anglicko, ktoré má priemernú rýchlosť 27,76 Mbps alebo Nemecko s priemernou rýchlosťou 27,15 Mbps. S hrdosťou tak môžeme povedať, že stále nie sme na konci a dokonca sme priemernou rýchlosťou mobilného internetu dobehli oveľa väčšie krajiny.

internetPodľa štatistík je najlepší mobilný internet v Nórsku, kde je priemerná rýchlosť až 62,7 Mbps, ďalej sa na druhom mieste umiestnil Katar s rýchlosťou 59,81 Mbps a Island s rýchlosťou 58,57 Mbps. Celková priemerná rýchlosť mobilného internetu z dát čerpaných z celého sveta je 23,57 Mbps sťahovanie a nahrávanie 9,35 Mbps. Ak by sme sa mali pozrieť na priemernú rýchlosť káblového pripojenia, tak Slovensko sa umiestnilo na 40. mieste s priemernou rýchlosťou 43,46 Mbps, pričom najrýchlejší priemerný internet je v Singapure, kde pripojenie dosahuje rýchlosť až 170,99 Mbps.

Zoznam TOP 10 krajín s najrýchlejším priemerným mobilným internetom

Zdroj: speedtest.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close