ANDROIDSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Na Slovensku je najrozšírenejší Android, ale ani napriek tomu neovláda väčšinu trhu

Každý mesiac vás kŕmime štatistikami týkajúcich sa rozloženia jednotlivých operačných systémov na trhu v globálnom merítku, kde v podstate každý mesiac sa opakuje to isté – Android je najrozšírenejší, iOS je druhým a Windows Phone je tretím, poďme sa však raz pozrieť na dáta, ktoré sa pozerajú na špecifikácie slovenského trhu.

Smartfóny sú fenomén, o tom nie to pochýb. Marketlocator vďaka anonymizovanej vzorke 2,7  milióna Slovákov spracoval dáta, ktoré hovoria, že dominantným operačným systémom na telefónoch je Android, teda čo sa týka aspoň trojice (resp. štvorice) najrozšírenejších operačných systémoch na smartfónoch, ale aj napriek tomu nie je celkovým víťazom. Totiž stále viac ako polovica zariadení má v sebe nainštalovaný uzatvorený softvér, teda inými slovami, jedná sa o „hlúpe“ telefóny. Mimochodom, všimnite si, že z dát nižšie ďalej aj vyplýva, že starší operačný systém Symbian, ktorý sme mohli nájsť na legendárnych Nokiach je rozšírenejší než Windows Phone.

Zdroj: Market Locator

Pri rozdrobení týchto dát ešte na drobnejšie jednotky najviac smartfónom nájdeme v Bratislavskom samosprávnom kraji, kde najlepšie čísla dosahujú všetky „smart“ operačné systémy (Android 5,51%, iOS 2,12%, Windows Phone 0,30%, Symbian 0,51%).

Najhoršie výsledky Android zase dosahuje v Trnavskom kraji, kde dosahuje penetráciu „len“ 4,14%. Rovnakú tendenciu v tomto kraji má aj operačný systém Windows Phone, s trhovým podielom 0,15%, pričom rovnaký výsledok dosahuje aj v Bansko Bystrickom kraji. Symbianu sa najmenej darí v Trnavskom kraji, kde okupuje 0,25% podiel na trhu. Systému iOS sa najmenej zase darí v Bansko Bystrickom kraji s penetráciou 0,57%.

Zdroj: Market Locator

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close