Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Na to, aby ste zažili rozšírenú realitu nepotrebujete komplikovaný headset. Stačia vám klasické okuliare

Veľa technológií nazývaných ako holografické také v skutočnosti vôbec nie sú. Dokonca ani HoloLens. Skutočná holografia vyžaduje 3D obraz vytvorený laserom a nemôžete ho len tak vtesnať do niečoho, čo pohodlne nosíte na hlave. Microsoft však teraz urobil dôležitý pokrok. Jeho výskumníci vyvinuli skutočnú holografiu zblízka, ktorej optika zapadne do bežného páru okuliarov.

Stačia klasické okuliare

Zrkadlá a kvapalné kryštály na kremíku potrebné na dosiahnutie efektu v pohode sadnú do vnútra rámu, len elektronika musí zostať vonku. Zatiaľ čo táto mimoriadne kompaktná veľkosť by normálne viedla k nepoužiteľnému obrazu, korekcie holografického projektora umožňujú jednoduché čítanie detailov na jednotlivých pixeloch.

Technologický gigant tiež riešil problémy s vytváraním týchto hologramov. Jeho tím využil okom sledované vykresľovanie (poskytuje najviditeľnejšie detaily tam, kde sa pozeráte) a GPU-podporované algoritmy na generovanie vysoko detailných hologramov v reálnom čase, s realistickým ostrením a korekciou videnia. Nevyhnutne tak nepotrebujete súbor korekčných okuliarov na kompenzáciu astigmatizmu alebo iných problémov so zrakom.

Microsoft však pripomína, že to nemusí nutne naznačovať ich nové hardvérové ​​plány. Technológia totiž stále čelí niektorým vážnym obmedzeniam. Okrem potreby externej elektroniky vytvárajú okuliare len monoskopický obraz. Stereoskopický obraz je však ďalšou výzvou.

Ak však všetko pôjde dobre, čoskoro by sme tu mohli mať skutočný holografický displej, ktorý sa dá pohodlne nosiť po celý deň. Mohli by sme sa tak ponoriť do rozšírenej reality bez toho, aby nás na hlave zaťažovali objemné súpravy, čo je naozaj zaujímavá predstava.

Zdroj: microsoft.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
headset hologramy HoloLens Microsoft Rozšírená realita VR Headset
Close
Close