AppleHuaweiSamsungSpravodajstvoXiaomi

Na predaje Samsungu sa v Európe nechytá Huawei a ani Apple. Xiaomi raketovo rastie

Predajom smartfónov v Európe kraľuje aj naďalej Samsung. Raketovo rastie Xiaomi. Na druhej strane Huawei a Apple zaznamenali pokles.

Podľa najnovšie reportu uverejneného  analytickou spoločnosťou Canalys z Južnej Kórie, spoločnosť Samsung je v Európe dominantným predajcom smartfónov.

Dominuje Samsung, Huawei a  Apple sú na ústupe. Xiaomi raketovo rastie

Report publikovaným spoločnosťou Canalys odhaľuje, že sa darilo hlavne spoločnostiam Samsung a  Xiaomi. Tie jediné totiž v rebríčku TOP 5 rástli. V  medziročnom porovnaní Samsung v 2. kvartáli tohto roka rástol o 20%, Xiaomi o neuveriteľných 48%. Na opačnom konci stoja spoločnosti Huawei a Apple, ktorých predaje smartfónov poklesli o  -16%  a – 17%.

Najviac predavany vyrobcovia smartfonov e europe 2019
Zdroj Canalys

Huawei je ovplyvnení americkými sankciami

Spoločnosť Huawei z  globálneho hľadiska paradoxne rástla, a to aj napriek sankciám zo strany USA. Dôvodom prečo tomu tak je, je zvýšený záujem o smartfóny zo strany domácich obyvateľov Číny. Sankcie sa tak zjavne dotkli hlavne regiónov za hranicami domácej krajiny. V súčasnosti riešenie ekonomickej vojny medzi Amerikou a Čínou je nedohľadne, hoci po summite G20 to vyzeralo, že Američania s Čínou našli spoločnú reč. Pár dní dozadu americký prezident vyhlásil, že pozastavuje udeľovanie licencií pre americké spoločnosti, ktoré by povoľovali obchodovanie s Huawei.  Na druhej strane, spoločnosť Huawei má eso v rukáve, pár dní dozadu predstavila nový operačný systém HarmonyOS, ktorý je potencionálnou náhradou Androidu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close