AppleHuaweiSamsungSpravodajstvoXiaomi

Na predaje Samsungu sa v Európe nechytá Huawei a ani Apple. Xiaomi raketovo rastie

Predajom smartfónov v Európe kraľuje aj naďalej Samsung. Raketovo rastie Xiaomi. Na druhej strane Huawei a Apple zaznamenali pokles.

Podľa najnovšie reportu uverejneného  analytickou spoločnosťou Canalys z Južnej Kórie, spoločnosť Samsung je v Európe dominantným predajcom smartfónov.

Dominuje Samsung, Huawei a  Apple sú na ústupe. Xiaomi raketovo rastie

Report publikovaným spoločnosťou Canalys odhaľuje, že sa darilo hlavne spoločnostiam Samsung a  Xiaomi. Tie jediné totiž v rebríčku TOP 5 rástli. V  medziročnom porovnaní Samsung v 2. kvartáli tohto roka rástol o 20%, Xiaomi o neuveriteľných 48%. Na opačnom konci stoja spoločnosti Huawei a Apple, ktorých predaje smartfónov poklesli o  -16%  a – 17%.

Najviac predavany vyrobcovia smartfonov e europe 2019
Zdroj Canalys

Huawei je ovplyvnení americkými sankciami

Spoločnosť Huawei z  globálneho hľadiska paradoxne rástla, a to aj napriek sankciám zo strany USA. Dôvodom prečo tomu tak je, je zvýšený záujem o smartfóny zo strany domácich obyvateľov Číny. Sankcie sa tak zjavne dotkli hlavne regiónov za hranicami domácej krajiny. V súčasnosti riešenie ekonomickej vojny medzi Amerikou a Čínou je nedohľadne, hoci po summite G20 to vyzeralo, že Američania s Čínou našli spoločnú reč. Pár dní dozadu americký prezident vyhlásil, že pozastavuje udeľovanie licencií pre americké spoločnosti, ktoré by povoľovali obchodovanie s Huawei.  Na druhej strane, spoločnosť Huawei má eso v rukáve, pár dní dozadu predstavila nový operačný systém HarmonyOS, ktorý je potencionálnou náhradou Androidu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
2. kvartál 2019 Apple Huawei Predaje smartfónov Samsung Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close