SpravodajstvoWindows 10 MobileZariadenia

Na povrch vyplávali ďalšie špeciálne patenty spoločnosti Microsoft. Patriť by mali práve zariadeniu Surface Phone

Zariadenie Surface Phone už zrejme netreba nikomu z Vás predstavovať. Zariadenie, ktoré používatelia očakávajú už niekoľko rokov, no bohužiaľ, Microsoft jeho predstavenie stále odkladá. Stále nie je jeho tohtoročné predstavenie isté na 100 percent, no na internete sa objavujú stále nové a nové patenty spoločnosti Microsoft, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou patria práve skladaciemu smartfónu Surface Phone / Andromeda.

Pred pár hodinami sa na internete objavili až dva nové patenty. Samozrejme, slovíčko nové treba brať s rezervou. Všetky patenty sú po istú dobu držané v tajnosti, no po cca roku musia byť zverejnené. Patenty spoločnosti Microsoft sú práve kvôli zariadeniu Surface Phone ostro sledované a fanúšikom Microsoftu nikdy nič neujde. Poďme sa teda pozrieť na oba novo-odhalené patenty.

Špeciálny magnetický úchyt obrazoviek

Zdroj: freepatentsonline.com

Prvý patent popisuje špeciálny magnetický úchyt, ktorého úlohou je pridržiavanie oboch častí skladacieho zariadenia pri sebe. Magnetický úchyt by mal byť osadený na oboch častiach zariadenia. Oba úchyty by mali byť zároveň otočné tak, aby sa zariadenie mohlo zablokovať aj v opačnej, prevrátenej polohe. Z predošlých patentov jasne vyplýva, že v hýbaní v kĺboch bude zariadenie jednoducho ovládateľné a bude sa bezproblémovo skladať. Tým pádom musel Microsoftu dilemu dvoch voľných obrazoviek nejako vyriešiť a táto možnosť vyzerá naozaj celkom sľubne. Čo na to hovoríte?

„Modulárny záves pre výpočtové zariadenie“

Zdroj: freepatentsonline.com

Tento patent nemusí byť určený iba pre zariadenie Surface Phone, ale v podstate pre hocijaký tablet alebo laptop. Jedná sa o celkom jednoduchý, no zároveň zložitý závesový systém, ktorý by sa dal bezproblémovo odpojiť, no zároveň musí byť pevný. „Každá závesová časť obsahuje závesový čap, usporiadaný na otočné pripevnenie závesovej časti k jednému z listov výpočtového zariadenia. Prinajmenšom jeden upevňovací prvok každej závesovej časti je usporiadaný tak, aby odnímateľne upevnil časti závesu, „vysvetľuje Microsoft v popise patentu.

Všetko nasvedčuje tomu, že zariadenia Surface Phone sa naozaj niekedy dočkáme a zostáva nám len dúfať, že to bude už tento rok a uvidíme ho naozaj v plnej paráde tak, ako si ho už nejaký ten rok predstavujeme.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Ryan Smalley)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close