SpravodajstvoWindows

Na jedno nabitie aj niekoľko dní? Microsoft to s príchodom Windows 10 na ARM zariadenia sľubuje

Pomaly, ale isto sa blíži koniec roku, ku ktorému mnohí z náš očakávajú prinesenie prvých Windows 10 zariadení bežiacich na ARM procesore. Na svedomí to má mať samozrejme ako inak Microsoft za spoluprácu so spoločnosť Qualcomm.

Prvými priekopníkmi v tejto oblasti by mali byť spoločnosti ako ASUS, HP či Lenovo, ktoré by mali priniesť prvé zariadenia.

Na ARM procesoroch s Windows 10 batéria vám vydrží niekoľko dní na jedno nabitie

Peter Bernard zo spoločnosti Microsoft niekoľko dní dozadu sa rozrozprával o výdrži batérie na jedno nabitie kde hovoril o tom, že na jedno nabitie vydrží zariadenie fungovať niekoľko dní. Údajne už v rámci inertných procesov v Microsofte prebieha testovaním viacero zariadení a výsledky prekonávajú očakávania.

Zdroj: trustedreviews.com

V podobnom duchu sa nesú aj vyjadrenia výkonného viceprezidenta spoločnosti Qualcomm Technologies, Cristiana Amona, ktorý zase uviedol, že zariadenia s ARM procesormi dosahujú 29 hodín výdrže streamovania obsahu cez službu Netflix. Tieto vyjadrenie konkrétne povedal počas stretnutia 4G/5G Summit.

V každom prípade bude veľmi zaujímavé vidieť reálne výsledky v praxi na prvých oficiálne dostupných zariadeniach. Medzi prvými zariadeniami, ktoré by mohli disponovať daným typom procesora možno predpokladať notebooky či tablety. Zároveň by mali obsahovať aj 4G LTE modem a podporovať technológiu eSIM.

Zdroj: trustedreviews.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
ARM Microsoft Peter Bernard Qualcomm výdrž batérie Windows 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close