Apple

Na iPhone X, čo sa týka ziskov, sa nechytá žiadny výrobca smartfónov. Apple si odkúsol 35% z celkového profitu v 4Q 2017

Nuž, vyzerá to tak, že sa karta poriadne otočila. Ešte v priebehu minulého roka, tesne po predstavení nové modelu iPhone X, sa šírili správy o tom, že sa Applu pravdepodobne podaria splniť vlastné ciele. Najnovší report od Counterpoint však ukazuje pravý opak.

Výsledky analýzy ukázali, že hoci celkový profit v 4Q minulého roka, bol v komparácii s minulým rokom o niečo nižší, tak aj napriek tomu sa spoločnosti Apple darilo a dokonca sa jej podarilo aj o niečo podrásť.

Výskumník Karn Chuahan hovorí, že: „Globálny zisk z predaja smartfónov sa znížil o 1%, avšak Apple podrástol o 1% a to aj napriek tomu, že iPhone X bol dostupný len dva mesiace v 4Q 2017. iPhone X sám o sebe vyprodukoval v priemysle obrat 21% a 35% zisk počas kvartálu…“

iPhone X bol najziskovejším smartfónom v 4Q 2017

Nižšie si môžete pozrieť výsledky prieskumu, ktoré hovoria o najziskovejších zariadeniach. Najzaujímavejším faktorom je, že až 8 zariadení v prvej desiatke tvoria telefóny spoločnosti Apple.

Zdroj: counterpointresearch.com

Zdroj: counterpointresearch.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close