BezpečnosťSpravodajstvo

Na Instagrame uvidíte menej nebezpečného obsahu, oznamuje spoločnosť

Instagram zníži dosahy príspevkov, ktoré môžu byť potenciálne nebezpečné. Spoločnosť ohlasuje úpravu odporúčacích algoritmov.

V súvislosti s nebezpečným obsahom na internete sa spomína najmä sociálna sieť Facebook. Táto téma bola na pretrase ešte v októbri minulého roka, kedy vyšla na povrch znepokojivá správa. Dokumenty „The Facebook Papers“, ktoré zverejnila bývala zamestnankyňa spoločnosti, Frances Haugen, odhalili že sociálna sieť nebojuje s nepravdivými informáciami tak, ako by mala. Zdá sa však, že spoločnosť pracuje na postupnej náprave.

Netreba zabúdať na to, že na poli sociálnych sietí existujú aj iné platformy. Jednou z nich je i Instagram, za ktorou rovnako stojí spoločnosť Meta. Najnovšie spoločnosť ohlasuje, že zníži dosah potenciálne nebezpečných príspevkov.

Na Instagrame uvidíme menej nebezpečného obsahu

Sociálna sieť píše, že upravila algoritmy, aby sme videli menej nebezpečného obsahu. Konkrétne hovorí najmä o obsahu, ktorý je v akejsi „šedej zóne“. Doposiaľ spoločnosť znižovala dosahy príspevkov, ktoré boli vyhodnotené ako dezinformácie. Rovnako upravovala i dosahy účtov, ktoré pravidelne šírili nepravdivé informácie.

Najnovšia aktualizácia algoritmov sa však zameriava na obsah na úrovni individuálnych účtov. Sociálna sieť prezrádza, že bude znižovať dosahy príspevkov, ktoré môžu byť potenciálne nebezpečné. Ide napríklad o príspevky, ktoré  môžu podnecovať násilie, šikanu, nenávistné prejavy a podobne.

Sociálna sieť hovorí, že algoritmy starajúce sa o obsah, ktorý vidíme vychádzajú z našej aktivity. Ide napríklad o komentáre, likey, či sme si obsah uložili a podobne. To sú signály, ktoré spoločnosti pomáhajú identifikovať obsah, ktorý nás zaujíma. Najnovšie medzi tieto signály spoločnosť zaraďuje i obsah, ktorý nahlásime ako za nevhodný. Tento typ obsahu, ktorý nahlásime, bude zobrazený nižšie na vašej nástenke.

„Teraz tiež zvážime, aká je podľa nás pravdepodobnosť, že nahlásite príspevok, ako jeden zo signálov, ktoré používame na prispôsobenie vášho informačného kanála. Ak naše systémy predpovedajú, že pravdepodobne nahlásite príspevok na základe vašej histórie nahlasovania obsahu, zobrazíme príspevok nižšie vo vašom informačnom kanáli.“ hovorí spoločnosť.

Záverom nám nezostáva dodať, že je škoda, že spoločnosť tak neskoro pridáva tento indikátor na identifikovanie škodlivé obsahu, ale ako sa hovorí, radšej neskôr ako nikdy.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close