SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Na Facebooku odzvonilo nahote

Na Facebooku údajne odzvonilo nahote, ktorá častokrát je pomstou bývalého partnera.

Spoločnosť totiž prišla s informáciami o tom, že začala spolupracovať s partnermi, ktorých zameranie je na online bezpečnosť pričom v rámci spolupráce sústredenie sa má klásť hlavne na intímne fotografie, ktoré častokrát zverejňujú bývali partneri ako pomstu. Nový systém na ktorom Facebook spolupracuje s viacerými spoločnosťami, by mal byť schopný detegovať nahotu či už priamo na stránkach sociálnej siete, Messengeru či dokonca na Instagrame. Následne by systém mal byť schopný na to upozorniť používateľov, ktorí  sú na daných fotografiách zobrazený a zároveň by mal byť schopný automaticky zablokovať účty používateľov, ktorí takéto fotografie zdieľajú opätovne aj po upozornení, že poršujú podmienky používania.

Stalo sa vám niekedy, že sa na Internete ocitli fotografie, ktoré nemali spatriť svetlo sveta?

Zdroj: The Verge, vlsatný (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close