HuaweiSpravodajstvo

Na čínsky Huawei sa sype jeden problém za druhým. Najnovšie bol „vykopnutý“ z Wi-Fi aliancie

Huawei posledné dni musí riešiť jeden problém za druhým. Potom čo ich americká vláda zaradila na „entity list“ (pozn. redakcie: spoločnosti, s ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať), tak spoločnosť čelí vážnym problémom, ktoré ohrozujú produkciu nových zariadení.

Pár dni dozadu to vyzeralo, že po dočasnom zažehnaní krízy s operačným systémom Android sa všetko otáča k lepšiemu. Opak je však pravdou. Spoločnosť Huawei začali hádzať cez palubu ďalšie spoločnosti, napríklad ARM Holdings (spoločnosť stojaca za výrobou procesorov Kirin), Qualcomm, a takto by sme mohli pokračovať nasledovných niekoľko desiatok minút.

Najnovšie sa na tento zoznam spoločností pripája ďalšia spoločnosť/organizácia z kategórie „dôležitejších“. Je ňou Wi-Fi Alliance. Neznamená to však, že spoločnosť nemôže vyrábať produkty s Wi-Fi technológiou, ale že už nebude mať možnosti na jej ovplyvňovanie. Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

„Wi-Fi Alliance plne dodržiava nedávny príkaz ministerstva obchodu USA bez toho, aby zrušila členstvo pre Huawei Technologies. Aliancia Wi-Fi dočasne obmedzila účasť spoločnosti Huawei Technologies na aktivitách Wi-Fi Alliance.“

Americká vláda aktuálne spoločnosti Huawei udelila „3-mesačné“ obdobie, počas ktorého má udelených niekoľko výnimiek. Americký prezident Donald Trump však predniesol myšlienku, že ak sa nedohodnú s Pekingom, tak Huawei využije ako pákový efekt v prebiehajúcich obchodných rokovaniach. Inými slovami, spoločnosť Huawei je vo veľkej miere závislá od vrcholných predstaviteľov Číny.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close