HuaweiSpravodajstvo

Na čínsky Huawei sa sype jeden problém za druhým. Najnovšie bol „vykopnutý“ z Wi-Fi aliancie

Huawei posledné dni musí riešiť jeden problém za druhým. Potom čo ich americká vláda zaradila na „entity list“ (pozn. redakcie: spoločnosti, s ktorými majú americké firmy zakázané obchodovať), tak spoločnosť čelí vážnym problémom, ktoré ohrozujú produkciu nových zariadení.

Pár dni dozadu to vyzeralo, že po dočasnom zažehnaní krízy s operačným systémom Android sa všetko otáča k lepšiemu. Opak je však pravdou. Spoločnosť Huawei začali hádzať cez palubu ďalšie spoločnosti, napríklad ARM Holdings (spoločnosť stojaca za výrobou procesorov Kirin), Qualcomm, a takto by sme mohli pokračovať nasledovných niekoľko desiatok minút.

Najnovšie sa na tento zoznam spoločností pripája ďalšia spoločnosť/organizácia z kategórie „dôležitejších“. Je ňou Wi-Fi Alliance. Neznamená to však, že spoločnosť nemôže vyrábať produkty s Wi-Fi technológiou, ale že už nebude mať možnosti na jej ovplyvňovanie. Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

„Wi-Fi Alliance plne dodržiava nedávny príkaz ministerstva obchodu USA bez toho, aby zrušila členstvo pre Huawei Technologies. Aliancia Wi-Fi dočasne obmedzila účasť spoločnosti Huawei Technologies na aktivitách Wi-Fi Alliance.“

Americká vláda aktuálne spoločnosti Huawei udelila „3-mesačné“ obdobie, počas ktorého má udelených niekoľko výnimiek. Americký prezident Donald Trump však predniesol myšlienku, že ak sa nedohodnú s Pekingom, tak Huawei využije ako pákový efekt v prebiehajúcich obchodných rokovaniach. Inými slovami, spoločnosť Huawei je vo veľkej miere závislá od vrcholných predstaviteľov Číny.

Tip pre vás  Facebook rázne zakročil voči Huawei. Aplikácie od Facebooku už nemôžu byť predinštalované na zariadenach od čínskeho výrobcu

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close