SpravodajstvoXiaomi

Na ceste je nová verzia nadstavby od Xiaomi: Čím sa bude MIUI Pure líšiť od súčasnej?

MIUI Pure bude nová verzia nadstavby MIUI, ktorá bude ponúkať bezpečnejšie používanie nášho smartfónu. Jej testovanie začne už o pár dní.

Spoločnosť Xiaomi neprestáva vydávať nové a nové funkcie pre svoju nadstavbu MIUI. Novinky ako virtuálne rozšírenie pamäte RAM, či režim výkonu a vyvážený režim sú však niečim iným, ako práve teraz plánuje priniesť čínsky gigant medzi svojich používateľov. Touto novou funkciou bude MIUI Pure, ktorá bude akýmsi novým režimom súčasnej populárnej nadstavby. O čo ide a prečo by ste si mali, resp. nemali tento mód aktivovať? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

MIUI Pure prinesie funkciu, ktorá je známa u operačného systému Windows

Ak si spomeniete na verziu operačného systému od Microsoftu s názvom Windows S, určite viete, čím sa odlišuje od klasického systému Windows. Najväčšou výhodou takéhoto systému je zvýšená bezpečnosť a menšia náchylnosť na hackerské útoky, či potenciálne vírusy. Toto spoločnosť Microsoft vo svojej upravenej verzii systému Windows pre počítače docielila tým, že znemožnila používateľom inštaláciu súborov a aplikácií mimo svoj oficiálny obchod.

Rovnakou cestou sa plánuje vydať i Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI. Verzia MIUI Pure má povoliť používateľom inštaláciu aplikácií len cez ich oficiálny obchod, ktorým je v Číne GetApps. V prípade globálnych používateľov, pôjde o obchod spoločnosti Google.  Nadstavba MIUI Pure tak zablokuje prístup akýchkoľvek nežiaducich súborov v smartfóne, čím sa vyhne množstvu potenciálnych hrozieb.

Kedy táto verzia nadstavby príde na verejnosť?

Práve vyššia bezpečnosť smartfónu a ochrana vašich údajov i smartfónu sú dôvodom, prečo by ste mali po MIUI Pure siahnuť. Samozrejmosťou však je, že určite takáto verzia systému nebude pre každého, najmä keď so svojím smartfónom radi experimentujete. Dodávame však, že MIUI Pure bude ponúkať možnosť tento režim kedykoľvek vypnúť a opätovne spustiť.

Prvá alpha verzia systému by mala prísť už 6. septembra, no neočakávame, že takáto funkcia bude k dispozícii v súčasnej verzii MIUI 12.5, resp. MIUI 12.5 Enhanced. Zdá sa, že MIUI Pure bude novinkou pripravovanej verzie nadstavby MIUI 13, ktorá bude k dispozícii pravdepodobne na začiatku budúceho roka.

Vyskúšali by ste takúto nadstavbu MIUI i vo vašom smartfóne? Alebo ho radi modifikujete i mimo oficiálne cesty? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close