fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Na akých výrobcov sa zamerať počas MWC 2019? Toto sú tie najočakávanejšie novinky zo sveta technológií

Svetový mobilný kongres, skrátene MWC, sa už tradične uskutoční v španielskej Barcelone na konci februára, presnejšie, 24. až 28. Táto výstava už dlhé roky patrí medzi najočakávanejšie technologické akcie, no v posledných ročníkoch sme nevideli žiadne prelomové kúsky. Tento ročník sa má ale niesť v úplne inom duchu. Viacerí výrobcovia plánujú predstavenie nových vlajkových lodí, skladacích smartfónov, poprípade prvých zariadení s podporou 5G pripojenia. Na akých výrobcov sa ale treba zamerať najviac a čo od týchto výrobcov máme očakávať? Pozrime sa teda na tie najväčšie a najočakávanejšie mená, ktoré na MWC 2019 uvidíme.

Huawei

Spoločnosť Huawei je bezpochyby jednou z najočakávanejších technologických spoločností, ktorá vystúpi na tohtoročnom MWC. Predstavitelia spoločnosti už niekoľkokrát naznačili, že na tohtoročnom MWC nám predstavia prvý skladateľný smartfón, ktorý podľa všetkého príde aj s podporou 5G pripojenia.

Xiaomi

V poradí druhý čínsky gigant, ktorý sa bude uberať podobným smerom, ako vyššie spomenutý Huawei. Neočakáva sa, že spoločnosť Xiaomi na svojej konferencii predstaví novú vlajkovú loď, no podľa všetkého uvidíme prvú 5G verziu celkom čerstvého smartfónu Xiaomi Mi Mix 3. Dlhšie sa pošuškávalo aj o skladacom smartfóne, podobne ako v prípade Huawei, no Xiaomi si predstavenie zrejme nechá až na druhý polrok.

LG

I keď spoločnosť LG zrovna neexceluje vo svete smartfónov, tento rok sa to môže zásadne zmeniť. Spoločnosť sa totižto plánuje začleniť medzi ostatné značky a konečne predstaví poriadneho vlajkonosiča LG G8 ThinQ, ktorý má byť vybavený exkluzívnou selfie kamerou. Veľkou vychytávkou má byť aj 5G verzia tohto smartfónu, ktorej predstavenie je ale stále otázne.

Sony

Ďalším zo zaujímavých výrobcov je Sony, ktorý v posledných rokoch taktiež neexceluje na trhu so smartfónmi. Podobne ako LG, sa ale ani tento výrobca nehodlá vzdať svojej pozície na trhu so smartfónmi. Svoju pozíciu si chce vylepšiť novou vlajkovou loďou Sony Xperia XZ4, ktorá má prísť s naozaj poriadnou technologickou výbavou. 6,5-palcový displej, Snapdragon 855, 6GB RAM, veľká 4400mAh batéria a najnovší Android 9. Problémom pri tomto smartfóne ale bude jeho veľkosť, keďže Sony podľa všetkého stále neplánuje využiť výrez v displeji, čím bude smartfón zväčšený najmä do výšky a to naozaj enormným spôsobom.

Microsoft

Softvérový gigant je celkom neočakávaným hosťom v tomto rebríčku, no aj on má čo to svetu predstaviť. Samozrejme, žiadne predstavenie nových Surface zariadení neočakávajte. Microsoft si pre svojich fanúšikov necháva iba malú čerešničku na torte, ktorou bude zrejme nový headset pre rozšírenú realitu, Microsoft HoloLens 2. Ten by mal prísť s novým čipsetom Snapdragon 850 od Qualcommu, vďaka čomu sa z neho stane malé, výkonné always connected zariadenie s oveľa lepšou konektivitou.

OnePlus

Bohužiaľ, ďalší ázijský gigant sa do tohtoročného MWC príliš nezapojí. Na MWC plánuje usporiadať menšiu konferenciu, no nebude prístupná pre verejnosť a bude sa jednať len o uzavreté predstavovanie. To celkom jasne naznačuje, že spoločnosť nemá aktuálne čo svetu predstaviť a na svojej konferencii bude zrejme iba informovať novinárov o svojich plánoch.

Samsung

Posledným spomenutým bude juhokórejský gigant, ktorý si svoje hlavné produkty prvého polroku naplánoval trošku v predstihu. Samsung totižto plánuje predstaviť novú radu smartfónov Galaxy S10 tesne pred MWC v americkom San Franciscu. Svojim fanúšikom tak na MWC nič moc nové nepredstaví, no stále nás môže prekvapiť úplným predstavením svojho skladacieho smartfónu.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (MWCBarcelona)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close