TECHNOLÓGIEZaujímavosti

3 mýty o životnosti batérií, ktorým mylne veríme

Batérie sú častokrát omieľanou témou a to hlavne v spojitosti s výdržou. Dodnes viacero z nás verí rôznym informáciám, ktoré by mali zvýšiť jej výdrž. My sme si pre vás pripravili 3 mýty, ktorým veríme, ale v skutočnosti nemajú žiaden vplyv na jej životnosť.

Zatvorenie aplikácie vám nezvýši výdrž

Určite to poznáte, väčšina z nás potom ako dokončí úlohu v rámci aplikácie tak ju vypne s domnienkou, že tak predlží životnosť batérie. V skutočnosti je to však úplne inak, vypnutie aplikácie vôbec nešetrí batériu. Totiž ak väčšiny aplikácií opustíte, napríklad prejdete na plochu tak sú v režime, ktorý môžeme prirovnať k „zamrznutiu“ – aplikácia v tomto režime fyzicky nepracuje.

Nabíjanie batérie cez noc môže poškodiť batériu

Mnohí tvrdia, že nabíjanie smartfónu cez noc je škodlivé. Pravda je však úplne iná. Teda minimálne posledné roky. Súčasne batérie v smartfónoch (pozn. redakcie: nie v hlúpych telefónoch) totiž disponujú vlastnou správou nabíjania, čo znamená, že ak batéria dosiahne svoju plnú kapacitu tak smartfón do nej „nepúšťa“ ďalšiu šťavu. Inými slovami ak nabijete smartfón na 100% a necháte ho na nabíjačke tak to nebude mať žiaden negatívny dopad. Pre zaujímavosť životnosť batérie sa udáva v cykloch čo znamená, že napr. životnosť batérie je 2000 nabíjacích cyklov.

Vypnutie Bluetooth a Wi-Fi vám ušetrí batériu

Vypínate aj Vy Bluetooth či Wi-Fi keď ich nevyužívate? Nuž robíte to zbytočne. Štandardy týchto technológií totiž ak sú zapnuté a nie sú fyzicky využívanie tak nespotrebovávajú žiadnu energiu. Paradoxne ak tieto funkcie zapínate a vypínate tak to má oveľa väčší dopad na batériu. Zaujímavosťou je, že Wi-Fi využíva oveľa menej energie ako celulárna sieť.

Tip pre vás  Zoznámte sa s ďalším humanoidným robotom s menom Digit. V budúcnosti ho možno uvidíte pobehovať po ulici

Zdroj: www.businessinsider.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close