SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

MWC 2018: Qualcomm hovorí, že čoskoro príde oveľa viac Vždy pripojených ARM počítačov s Windowsom 10

OEM partneri spoločnosti Microsoft očakávajú, že prvé zariadenia s Windows 10 na ARM procesoroch budú distribuované už v tomto kvartáli. Nuž, všetko však môže byť inak. Najnovšie jeden z hlavných partnerov spoločnosti Qualcomm oznámil, že laptopy ako aj tablety bežiace s operačným systémom Windows 10 na ARM procesoroch budú dostupné neskôr v priebehu tohto roka. Jedinou pozitívnou správou je, že v rámci oznámenia bolo spomenuté, že ich bude mnoho.

Windows 10 bežiaci na ARM procesore asi tak skoro ako sme si mysleli neuvidíme

Podľa prezentácie na MWC 2018 prvá várka zariadení by mala prísť v priebehu obdobia „back to school“, teda začiatkom školského roka (september), kedy rodičia zvyknú robiť veľké nákupy spojené so zakúpením pomôcok pre svoje ratolesti, ktoré budú potrebovať za školskými lavicami. Inými slovami to znamená, že prvé zariadenia bežiace s operačným systémom Windows 10 na ARM procesoroch prídu v 3. kvartáli tohto roka.  

Podľa reportéra Quandta by prvé zariadenia mali prísť s procesormi Snapdragon 835 a 845.

Zdroj: Twitter (Quandt)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close