Spravodajstvo

Muži vs Ženy: Chránime si naše smartfóny rozdielne? Veruže áno

Chránia si smartfóny muži a ženy rozdielne? Podľa zverejnenej štúdie spoločnosťou Huawei áno. Muži sa boja fyzického poškodenia, ženy zas straty dát.

Spoločnosť Huawei si dala vypracovať zaujímavú štúdiu, ktorá hovorí o tom, ako si muži a ženy chránia svoje smartfóny. Aj tu  opäť raz platí: „Muži sú z Marsu, ženy z Venuše“.

V  šikovnosti sme na tom rovnako

Hneď v  úvode treba povedať, že obe pohlavia sú viac menej rovnako „šikovné“. Podľa štúdie za posledné 2 roky rozbilo displej 41,8% žien, u mužov to bolo o niečo menej – 38,5%.

Hoci o  niečo horšie v prvej otázke dopadli ženy, tak aj napriek tomu sa rozbitia displeju moc neboja. Ich obavy v spojitosti so starostlivosťou o smartfón spočívajú skôr v strate fotiek alebo kontaktov. Konkrétne hovoríme o 72% ženách. Muži zas majú strach z rozbitia displeja, konkrétne pre 73% mužskej populácie je rozbitý displej najväčším strašiakom.

Štúdia polemizuje, že rozdiely v  strachu súvisia s prístupom k zálohovaniu. Tu majú totiž navrch muži, ktorí využívajú zálohovania vo výrazne vyššej miere (pomocou počítača, USB kľúča,…). Preto strata alebo poškodenie dát v smartfóne nie je pre nich takou tragédiou. Na druhej strane v prípade cloudových služieb obe pohlavia využívajú zálohovanie v približne rovnakej miere.

„Bez telefónu si neviem predstaviť život“

S  výrokom vyššie sa stotožňuje hlavne nežnejšie pohlavie. Konkrétne 42% percent žien odpovedalo, že si nevie predstaviť život bez telefónu. U mužov to bolo len 32% respondentov.

O telefón sa však všeobecne – či už po stránke fyzickej ochrany, alebo ochrany dát – starajú obe pohlavia rovnako dobre. Muži však zvyknú skôr zálohovať dáta, kým ženy viac telefóny chránia fyzicky pomocou puzdier, obalov či ochranných skiel.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close