RecenzieSponzorovaný obsahSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Mozo kryt | Luxus, na ktorý sa ľahko zvyká

Lumia 950, resp. 950 XL je jednoznačne najlepším súčasným Windows 10 Mobile smartfónom a preto mnohých mohlo pri jeho predstavení prekvapiť, že Microsoft nezapracoval na prémiovom vyhotovení tak ako sme si viacerí predstavovali.

Avšak aj tento nedostatok sa dá ľahko odstrániť, a to vďaka elegantným krytom Mozo dodávajúcim prvok luxusu. Nám do redakcie pred pár dňami zavítal Mozo kryt pre Lumiu 950 v koženom hnedom prevedení, ktorý vám nižšie predstavíme.

Lumia 950 Mozo – Luxus, na ktorý si zvyknete od prvého dňa

Ako na prvom obrázku nižšie môžete vidieť, tak celý zadný kryt je pokrytý kožou a lemom po jeho boku. Na dotyk sa jedná o veľmi príjemný pocit, a zároveň výrobcu chválime zhotovením zadnej strane, totiž narozdiel od originálneho zadného krytu sa telefón oveľa pevnejšie drží v ruke.

mozo-kryt-lumia-950-recenzia_1

Všimnite si druhý obrázok, na ktorom je zachytený detail priestoru okolo fotoaparátu. Pozitívne hodnotíme mierne vyvýšený prstenec okolo fotoaparátu, vďaka čomu pri položení smartfónu na pevný podklad nedochádza k poškrabaniu krytu šošovky (nedochádza ani k poškrabaniu prstenca). Zároveň treba dodať, že nechýba ani podpora Wireless nabíjania.

mozo-kryt-lumia-950-kamera

Určite vás zaujíma aj bočná hrana tohto krytu, ktorá je však bohužiaľ vyhotovená z plastu (hoci je pochrómovaná) a nie z kovového materiálu. Na prvý pohľad síce vyzerá luxusne, ale pri prvom dotyku zistíte, resp. vás prejde nadšenie že nepocítite „chlad“ kovu. Na druhej strane treba povedať, že plastové prevedenie zase uberá niekoľko gramov z celkovej váhy, a tiež nás teší, že nie je náchylné na poškrabanie čo sme po pravde očakávali. Samotné vyhotovenie tlačidiel je spracované na vysokej úrovni, držia na svojom mieste, bez toho aby ste zaznamenali ich kývanie. mozo-kryt-bocna-hrata-tlacitkamozo-kryt-bocna-hrana-bez-tlacidiel

Zhrnutie

Na záver by som zhrnuli, že sa jedná o parádne príslušenstvo prinášajúce prvok luxusu aj pre Microsoft Lumia 950, resp. 950 XL, ktoré jednoznačne zaujme oči okoloidúcich. Na druhej strane však treba povedať, že vás môže sklamať plastové prevedenie, ktoré pri cenovke nad 30 eur by mohlo byť z kovu.

Klady:

  • Kvalitné prevedenie
  • Luxusný dizajn
  • Mierne vyvýšený prstenec okolo kamery
  • Wireless nabíjanie

Zápory

  • Plastové prevedenie hrán
  • Vyššia cena

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close