NovinkyRecenzieTIP REDAKCIEWindows 10 Mobile

Mozo kryt | Luxus, na ktorý sa ľahko zvyká

Lumia 950, resp. 950 XL je jednoznačne najlepším súčasným Windows 10 Mobile smartfónom a preto mnohých mohlo pri jeho predstavení prekvapiť, že Microsoft nezapracoval na prémiovom vyhotovení tak ako sme si viacerí predstavovali.

Avšak aj tento nedostatok sa dá ľahko odstrániť, a to vďaka elegantným krytom Mozo dodávajúcim prvok luxusu. Nám do redakcie pred pár dňami zavítal Mozo kryt pre Lumiu 950 v koženom hnedom prevedení, ktorý vám nižšie predstavíme.

Lumia 950 Mozo – Luxus, na ktorý si zvyknete od prvého dňa

Ako na prvom obrázku nižšie môžete vidieť, tak celý zadný kryt je pokrytý kožou a lemom po jeho boku. Na dotyk sa jedná o veľmi príjemný pocit, a zároveň výrobcu chválime zhotovením zadnej strane, totiž narozdiel od originálneho zadného krytu sa telefón oveľa pevnejšie drží v ruke.

Všimnite si druhý obrázok, na ktorom je zachytený detail priestoru okolo fotoaparátu. Pozitívne hodnotíme mierne vyvýšený prstenec okolo fotoaparátu, vďaka čomu pri položení smartfónu na pevný podklad nedochádza k poškrabaniu krytu šošovky (nedochádza ani k poškrabaniu prstenca). Zároveň treba dodať, že nechýba ani podpora Wireless nabíjania.

Určite vás zaujíma aj bočná hrana tohto krytu, ktorá je však bohužiaľ vyhotovená z plastu (hoci je pochrómovaná) a nie z kovového materiálu. Na prvý pohľad síce vyzerá luxusne, ale pri prvom dotyku zistíte, resp. vás prejde nadšenie že nepocítite „chlad“ kovu. Na druhej strane treba povedať, že plastové prevedenie zase uberá niekoľko gramov z celkovej váhy, a tiež nás teší, že nie je náchylné na poškrabanie čo sme po pravde očakávali. Samotné vyhotovenie tlačidiel je spracované na vysokej úrovni, držia na svojom mieste, bez toho aby ste zaznamenali ich kývanie. 

Zhrnutie

Na záver by som zhrnuli, že sa jedná o parádne príslušenstvo prinášajúce prvok luxusu aj pre Microsoft Lumia 950, resp. 950 XL, ktoré jednoznačne zaujme oči okoloidúcich. Na druhej strane však treba povedať, že vás môže sklamať plastové prevedenie, ktoré pri cenovke nad 30 eur by mohlo byť z kovu.

Klady:

  • Kvalitné prevedenie
  • Luxusný dizajn
  • Mierne vyvýšený prstenec okolo kamery
  • Wireless nabíjanie

Zápory

  • Plastové prevedenie hrán
  • Vyššia cena
Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Komentáre

  1. Ja po bokoch problem nemám, ale od spodu, na rohoch sa trocha ošúchal , keď mám 950 na stojáka v aute. Mohli to za tie peniaze robiť kovové. Ale ta koža je fakt veľmi pekná.

  2. Už 8 mesiacov použivam MOZO kryt z čiernej kože no bočné hrany sa už po pár týždnoch ošúchali a odhalili čierny plast pod pochrómovaným povrchom. Výsledkom je, že pomerne drahý luxusný kryt nevyzerá vôbec luxusne. Škoda.

  3. mám ten hnedý a 950 je fakt luxusná, ale ako píšete škoda toho plastu, chce to kov….

Pridaj komentár

Close
Close