fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mozilla sa púšťa do boja so stránkami, ktoré spamujú používateľov

So spamom sa už určite stretla drvivá väčšina z nás. Nie je to nič príjemné, a to hlavne v prípadoch kedy je ho až príliš. O to viac nás teší, že technologickí giganti proti nemu bojujú. Najnovším príkladom, je spoločnosť Mozilla, ktorá prevádzkuje jeden z najrozšírenejších internetových prehliadačov – Firefox.

Portál MSPoweruser.com poukázal na blogový príspevok spoločnosti, v ktorom Mozilla poukazuje na novú funkciu, ktorá je vo fáze testovania. Jedná sa o obmedzenie možnosti vyskakovacích okien, ako sú napríklad webové notifikácie.

Firefox obmedzí odosielanie notifikácií webovými stránkami

Testová fáza bude trvať do 29. apríla. Rozdelená bude do dvoch fáz. V prvej, zakáže Mozilla odosielane notifikácií úplne. Vo výsledku tak Mozilla zakáže odosielanie informácií smerom k používateľovi vo forme výziev a oznámení. Počas druhej fázy, sa zas bude zobrazovať informácie o upozornení vo stavovom riadku, ktorá im oznámi informáciu, že webová stránka odosiela oznámenie alebo výzvu. Na používateľovi následne bude či sa rozhodne si notifikáciu pozrieť alebo nie.

FireFox oznamvacie okno_informacia o notifikacii
Zdroj: Firefox

Experiment prebieha vo verzii prehliadača Firefox Nightly.

Zdroj: via MSPoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close