fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZaujímavosti

Mozilla pracuje na agresívnej anti sledovacej funkcii pre internetový prehliadač Firefox

Internetový prehliadač Firefox, za ktorým stojí známa spoločnosť Mozilla plánuje pridať do ich prehliadača funkcionalitu, ktorá obmedzí sledovanie používateľov.

Reč je konkrétne o funkcionalite Ad Tracker, ktorá ak deteguje na navštívenej internetovej stránke kód sledovania, ktorý spomaľuje jej načítavania tak ho zablokuje.

„Sledovanie spomaľuje načítavanie webstránok. Štúdia Ghostery hovorí, že 55,4% celkového času potrebného na načítania stránok v priemere spotrebuje načítaním sledovacích kódov tretích strán. Pre používateľov s pomalším internetom tento efekt môže byť ešte horší…

Túto funkciu budeme skúšať v priebehu septembra. Ak zistíme, že náš prístup funguje dobre tak začneme v prehliadači Firefox 63 štandardne blokovať sledovacie kódy, ktoré spomaľujú načítavanie webstránok.“

Funkcia je aktuálne dostupná v testovacej verzii Firefox Nightly a čoskoro by sa mala dostať aj medzi bežných používateľov.

Načo slúžia kódy sledovania

Kódy sledovania sú pre prevádzkovateľov stránok veľmi dôležité. Hovoria im o tom, akí používatelia navštevujú ich stránky a vďaka tomu dokážu prispôsobovať ako obsah stránok tak aj reklamu.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close