TECH

Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Vyzerá to tak, že najnovší trend na poli mobilných zariadení budú skladateľné smartfóny. Nasvedčuje tomu patentová „vojna“ technologických gigantov, ktorí sa predbehujú v prinesení vlastného riešenia.  Najnovšie sa do elitného klubu Microsoftu a spoločnosti Samsung, ktorí v tomto segmente sú najaktívnejší pridržuje s vlastným patentom aj americká Motorola.

Motorola prichádza s vlastným riešením skladacieho smartfónu

Semi-permanent deformation“, tak to je názov, ktorým označuje spoločnosť Motorola kĺbik, okolo ktorého bude „behať“ displej. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že sa má jednať o jeden flexibilný OLED displej.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Motorola unikátnym spôsobom chce vyriešiť záhyby, ktoré vzniknú pri otváraná a zatváraní zariadenia

Motorola narozdiel od konkurencia posúva ich patent o niečo ďalej. Totiž ich predstava skladacieho smartfónu spočíva v špeciálnom kĺbiku, ktorý bude obsahovať viacero senzorov, vrátane tepelného senzoru, ktorý bude evidovať v akej aktuálnej polohe sa zariadenie nachádza. Následne  bude automaticky zohrievať obrazovku na požadovanú teplotu a to za účelom, aby zredukovala všetky záhyby, ku ktorým pri ohýbaní dochádza.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1 (Motorola)

Patent bol oficiálne publikovaný len pred niekoľkými dňami a nájdete ho na tejto webstránke.

Zdroj: Patentová prihláška US 2018/0164854 A1, úvodný obrázok: Youtube (ZeeBusiness)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close