ANDROIDSpravodajstvo

Motorola prezrádza, pre ktoré zariadenia plánuje uvoľniť Android 11. Je na zozname aj váš smartfón?

Motorola zverejnila zoznam zariadení, ktoré plánuje aktualizovať na najnovšiu verziu Androidu 11

Android 11 bol oficiálne predstavený spoločnosťou Google ešte v septembri tohto roka. Medzičasom bol sprístupnený v BETA programe výrobcami mobilných zariadení pre viacero modelov smartfónov. Obzvlášť pre telefóny Xiaomi, Nokia, či Samsung. Ku dnešnému dňu ho už viacero výrobcov aj oficiálne sprístupnilo pre niekoľko zariadení. Druhým dychom treba však povedať, že ide prevažne o vlajkové modely smartfónov.

Najnovšie aj spoločnosť Motorola, ktorá síce patrí medzi menších hráčov, uverejnila zoznam smartfónov, ktoré plánuje v priebehu nasledujúcich mesiacov aktualizovať. 

Tieto telefóny spoločnosti Motorola dostanú Android 11

Spoločnosť Motorola prostredníctvom tlačovej správy uverejnila zoznam smartfónov, ktoré budú v priebehu nasledujúcich mesiacov aktualizovanými na najnovšiu verziu Androidu. Dobrou správou je, že nepôjde len o vlajkové modely smartfónov, ale aj o dostupnejšie zariadenia. Zároveň treba dodať, že zoznam zariadení je vcelku obšírny. Celkovo na zozname nájdeme až 21 modelov zariadení (pozn. redakcie: z toho 1 smartfón je od partnerskej spoločnosti Lenovo). Ide konkrétne smartfóny nižšie.

 1. motorola razr 5G
 2. motorola razr 2019
 3. motorola edge
 4. motorola edge+
 5. motorola one 5G
 6. motorola one fusion
 7. motorola one fusion+
 8. motorola one hyper
 9. motorola one vision
 10. moto g 5G
 11. moto g 5G plus
 12. moto g pro
 13. moto g stylus
 14. moto g9
 15. moto g9 play
 16. moto g9 plus
 17. moto g9 power
 18. moto g8
 19. moto g8 power
 20. moto g power
 21. Lenovo K12 Note

Zároveň treba dodať, že spoločnosť nezverejnila oficiálny harmonogram dostupnosti aktualizácie. Na druhej strane, ešte v októbri informovala verejnosť, že smartfóny Motorola Edge, či G Pro budú v našom regióne aktualizovanými v priebehu prvého štvrťroku 2021. Môžeme tak očakávať, že gro zariadení bude aktualizovanými najneskôr v prvej polovici nasledujúceho roka.

Tiež nám nedovolí nespomenúť, že spoločnosť v rámci zverejnenej tlačovej správy informuje, že zoznam zariadení sa môže ešte meniť. Zároveň Motorola dodáva, že zoznam zariadení vyššie predstavuje aktuálne plány spoločnosti Motorola Mobility týkajúce sa potenciálnych vylepšení alebo aktualizácií operačných systémov na zariadeniach s Androidom

Našli ste na zozname vyššie aj svoj model smartfónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close