Spravodajstvo

Motorola Edge+, ktorá sa predáva za ~1000€, čelí ďalšiemu vážnemu problému, ktorý predajom určite nepomôže

Používatelia hlásia, že displej smartfónu sa im sfarbuje do zelene a po hranách sa objavujú nepekné fľaky

Zariadenie Edge+ od spoločnosti Motorola mal byť veľkým „comebackom“ medzi elitu výrobcov smartfónov. Zatiaľ to však tak nevyzerá. Naposledy smartfón získal pozornosť v spojitosti s kamerou zariadenia, ktorá v DXOMARK teste dosiahla „slabých“ 113 bodov. V praxi to znamená, že zariadenie fotí na úrovni minuloročných vlajkových zariadení, akými sú napríklad Galaxy S10+, Honor P20 Pro, Google Pixel 4, Xiaomi Mi 9 a podobne. Hoci o fotoaparáte nemožno povedať, že by bol zlým, tak pri cene presahujúcej 1000€ očakávania sú samozrejme vyššie.  Nehovor viac o neistých vyjadreniach ohľadne aktualizácii systému.

A zase ten displej…

Začiatkom mesiaca obehli technologický svet správy o problémoch so sfarbovaním displeja zariadení z produktovej rady iPhone 11 do zelena. Obdobnými problémami si nedávno prešla aj spoločnosť Samsung, a najnovšie sa „do partie“ pridáva aj Motorola. 

Portál AndroidPolice.com poukazuje na problémy viacerých používateľov telefónu Motorola Edge+, ktorí hlásia problémy s displejom. Používatelia konkrétne ukazujú na problémy so sfarbením displeja a na nepekné fľaky po okrajoch displeja. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko fotografií, ktoré používatelia zdieľali prostredníctvom Lenova fóra (pozn. redakcie: Lenovo stojí za fyzickou výrobou zariadenia).

Jeden z používateľov Lenova fóra píše:

„Moj nový Edge Plus práve začal mať tieto fialové škvrny na obrazovke, ak je zapnutý dlhšiu dobu…“

Hneď nasledujúci komentár spomína rovnaký problém:

„Mám rovnaký problém. Otrasy a štrbiny sa množia a rastú. Určite sa samy nechystajú odísť. To je pre Edge vážne.“

Tých sťažností je samozrejme viac. V každom prípade ide skutočne o veľký problém spoločnosti Motorola, ktorá si takéto chyby jednoducho nemôže dovoliť, ak sa chce vrátiť späť medzi elitu. V súčasnosti nie je jasné, či ide o softwarový problém, alebo o problém spojený s hardwarom. V každom prípade, hneď ako budú dostupné nové informácie, tak Vás budeme informovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close