ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Motorala obvinila Samsung z kopírovania funkcie „Always-On Display“

Znie to paradoxne, ale Motorola ktorá  dnes patrí pod technologického a hardwarového giganta Lenovo obvnilia spoločnosť Samsung z „krádeže“ cool funkcionality „Always-On Display“ najväčšieho výrobcu mobilných zariadení na svete, kórejskú spoločnosť Samsung ktorú určite netreba nikomu zvlášť predstavovať.

 

 

Sami sme zvedaví na to či kórejská spoločnosť Samsung bude reagovať na tieto „obvinenia“, ktoré určite môžu vplývať na dobré meno firmy.

Prvým zariadením na ktorom ste mohli nájsť funkcionalitu AOD bolo Moto X, ktorý sa na trh dostal ešte v roku 2013 po akvizícii spoločnosťou Google-om, a pred akvizíciou Lenova. Mimochodom, zvláštne na celej tejto situácii je to, že s touto funkcionalitou prišla na trh ako prvá spoločnosť Nokia so svojím zariadením N86 a v roku 2013 bola premenovaná na funkcionalitu Glance Screen ktorá je dnes špecifická pre zariadenia Lumia.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close