ANDROIDNovinkyTECH

Motorala obvinila Samsung z kopírovania funkcie „Always-On Display“

Znie to paradoxne, ale Motorola ktorá  dnes patrí pod technologického a hardwarového giganta Lenovo obvnilia spoločnosť Samsung z „krádeže“ cool funkcionality „Always-On Display“ najväčšieho výrobcu mobilných zariadení na svete, kórejskú spoločnosť Samsung ktorú určite netreba nikomu zvlášť predstavovať.

 

 

Sami sme zvedaví na to či kórejská spoločnosť Samsung bude reagovať na tieto „obvinenia“, ktoré určite môžu vplývať na dobré meno firmy.

Prvým zariadením na ktorom ste mohli nájsť funkcionalitu AOD bolo Moto X, ktorý sa na trh dostal ešte v roku 2013 po akvizícii spoločnosťou Google-om, a pred akvizíciou Lenova. Mimochodom, zvláštne na celej tejto situácii je to, že s touto funkcionalitou prišla na trh ako prvá spoločnosť Nokia so svojím zariadením N86 a v roku 2013 bola premenovaná na funkcionalitu Glance Screen ktorá je dnes špecifická pre zariadenia Lumia.

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close