Filmy a seriálySpravodajstvo

Money Heist 5. séria: Kedy a čo všetko môžeme očakávať od novej série tohto Netflix seriálu?

Finálna séria jedného z najpopulárnejších seriálov na platforme Netflix je na ceste. Čo všetko o nej zatiaľ vieme?

Najpozeranejší ne-anglický seriál na streamovacej platforme Netflix, Money Heist, známy aj ako Le Casa De Papel či Dom z papiera, sa už v tomto roku dočká svojej v poradí piatej série. Nová série ponesie už tradične označenie Money Heist Part 5 a prinesie hneď viacero zaujímavých noviniek, ktoré by rozhodne nemal prehliadnuť nikto, koho tento seriál zaujal.

Definitívny koniec sa blíži

Netflix potvrdil príchod novej série Part 5 ešte v auguste minulého roka, no o prácach na novej sérii sme vedeli už dávno pred týmto dátumom. Ako sa však dalo očakávať, Netflix vo svojom augustovom príspevku potvrdil, že Part 5 bude definitívne poslednou série tohto obľúbeného seriálu. Treba však spomenúť, že priamo tvorcovia seriálu nevyvrátili možnosť dodatočného vytvorenia bonus, či iných seriálov s rôznymi postavami, ktoré sa v Money Heiste vyskytli. Tvorcovia si totižto uvedomujú ich popularitu, ako aj rôzne načrtnuté životné príbehy, ktoré by neskôr mohli premietnuť aj do samostatných formátov.

„Strávili sme takmer rok premýšľaním o tom, ako skupinu rozbiť. Ako sa dostať do situácií, kedy sú príbehy mnohých postáv nezvratné. Výsledkom je práve Money Heist Season 5. Vojna dosahuje svoje najextrémnejšie a najdrsnejšie úrovne, ale je to tiež najepickejšie a najzaujímavejšie obdobie, “ uviedol Álex Pina, španielsky režisér a tvorca seriálu Money Heist.

Oficiálny dôvod, prečo ide o definitívny koniec seriálu žiaľ nepoznáme, no teórií je hneď niekoľko. Jednou z najpravdepodobnejších je však stále ťažšie obsadenie už notoricky známych hercov, ktorých nahradenie by mohlo spôsobiť úpadok seriálu. Tvorcovia seriálu už v minulom roku potvrdili, že po mega úspechu prvých sérií sa herci zo seriálu stali mimoriadne „žiadaným tovarom“ vo filmových kruhoch. Udržanie celého tímu pod jednou strechou je tak stále náročnejšie.

Nové herecké obsadenie

Money Heist Part 5 príde aj s ďalšími postavami, ktoré môžu výrazne zasiahnuť do deja v rámci jednotlivých častí. Prvým novým hercom je Miguel Ángel Silvestre, ktorý o svojom obsadení v Money Heist Part 5 informoval ešte v auguste. Druhým hercom, ktorý bude v novej sérii debutovať, je Patrick Criado, ktorý je známy z filmov ako Aspirant, či The King. Poslednou novou postavou má byť postava herca José Manuela Seda, známeho spisovateľa, režiséra a herca. Taktiež treba spomenúť, že v novej sérii by sa malo predstaviť aj viacero „zabudnutých“ postáv z predošlých sérií.

Kedy uvidíme finálny Part 5?

Netflix ani tvorcovia seriálu stále neprezradili oficiálny dátum príchodu nového Money Heist Part 5. Práce na seriáli však zrejme stále pokračujú, keďže ešte vo februári prebiehala náročná postprodukcia jednotlivých dielov. Novú sériu tak zrejme môžeme očakávať až koncom leta tohto roku. Nová séria však príde s netradičnými 10 dielmi, takže v hre je aj príchod novej série na dvakrát. Ak sa nakoniec tvorcovia a Netflix rozhodnú pre tento formát zverejnenia novej série, druhú polovicu dielov z Money Heist Part 5 možno uvidíme až v budúcom roku (2022).

Zdroj: Whats-on-netflix

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close