ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Modulárny telefón ARA od Google je na „spadnutie“

Modulárny telefón ARA od technologického giganta Google je už takmer na „spadnutie“. Hovoria o tom najnovšie správy pochádzajúce z eventu Google’s I/O 2016 developer conference, v rámci ktorej padol aj približný termín jeho uvoľnenia, ktorý je predbežne plánovaný už na budúci rok.

Pre tých, ktorí o tomto projekte počujú prvýkrát tak sa jedná o mobilné zariadenie, ktoré disponuje viacerými „generickými“ slotmi, v rámci ktorých je možné meniť jednotlivé moduly. Inými slovami to znamená, že si budete môcť vytvoriť svoje „ideálne“ zariadenie podľa vášho gusta (napríklad vymeniť fotoaparát za iný, určiť si veľkosť pamäte RAM, typ procesora,…).

Mimochodom Google predstavil tento projekt prvýkrát pre verejnosť ešte v roku 2014. Uvítali by ste takéto zariadenie na trhu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close