NovinkyWindows 10

Modrá obrazovka smrti v prevedení s Fluent Designom? Microsoft, inšpiruj sa týmto skvelým nápadom

Každý z nás to pozná. Ten nepríjemný moment, keď sa Vás počítač neočakávane vypne a na Vašej obrazovke sa zobrazí „modrá obrazovka smrti“, alebo po anglicky, Blue Screen of Death (BSOD).

Bluescreen poznáme už od začiatkov operačného systému Windows a samozrejme, je aj súčasťou najnovšieho operačného systému Windows 10. Na starších verziách systému, bola modrá obrazovka akýmsi strašiakom, pretože písmenám a chybám, ktoré sa na obrazovke zobrazovali, rozumel naozaj málokto. S príchodom operačného systému Windows Vista, sa modrá obrazovka smrti čiastočne zmenila a Microsoft v jej menení kontinuálne pokračoval. V najnovšej verzií Windowsu modrá obrazovka zväčša zobrazí chybu spolu so smutným smajlíkom, poprípade QR kódom, ktorý by Vás mal o chybe informovať viac. Modrá obrazovka smrti ale stále nieje príjemným zážitkom a jej animácia je naozaj fádna. Prečo sa s ňou teda Microsoft trošku nepohrá?

Túto otázku si zrejme položil aj dizajnér Christopher Fernandes, ktorý pred pár dňami predstavil jeho koncept známej modrej obrazovky smrti. Jeho koncept bol publikovaný na stránke Youtube.com. Koncept prichádza v naozaj originálnom prevedení a ponúka množstvo moderných dizajnových alebo aj animačných prvkov. „Fluent Design (Pohyb) koncept pre Windows 10 BSOD (Blue Screen of Death/ Beatiful Screen of Death), ktorý bol vytvorený pomocou After Effects,“ píše autor v popise videa.

Microsoft sa spolu s Fluent Designom snaží oživiť operačný systém Windows 10, no podľa nás by sa mal zamerať aj na takéto časti systému. Podľa nás by sa mohol nápadom dizajnéra určite inšpirovať a sme presvedčení o tom, že by takýto vylepšený dizajn prijali aj používatelia.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close