SpravodajstvoWindowsWindows 10 MobileZariadenia

Kvôli zmenám na mobilnom trhu Microsoft prepustí 1850 zamestnancov

Microsoft oznámil, že ide radikálnejšie zmeniť prístup k mobilnému trhu, čo konkrétne znamená veľkú reštrukturalizáciu, ktorej súčasťou bude prepustenie približne 1850 ľudí pracujúcich v hardvérovej divízii. Konkrétne sa to dotkne 1350 pracovných pozícii vo Fínsku a 500 zvyšných pozícii po celom svete. Microsoft vyjde tento proces približne na 950 miliónov dolárov, z čoho 200 miliónov pôjde na kompenzácie pre odchádzajúcich zamestnancov.

Microsoft k takémuto kroku nepristúpil prvýkrát, keďže už minulý rok pri reštrukturalizácii mobilnej divízie Lumie prišlo o prácu približne 7800 zamestnancov.

microsoft

Tento krok sa ale už dal očakávať po tom, čo Microsoft predal svoju divíziu na výrobu telefónov minulý týždeň. Už ste asi všetci zároveň aj počuli o tom, ako sa Microsoft zbavil Lumie, a teda nejde o úplne nečakaný krok od Microsoftu. Tieto správy ale nemusia byť nevyhnutne zlé, práveže naopak, Microsoft sa bude môcť sústrediť na to, v čom vyniká pred konkurenciou. Takouto snahou by mala byť zvýšená bezpečnosť, ktorú poskytuje Windows, cloudové služby, alebo continuum. Satya Nadella z Microsoftu dokonca špekuluje o tom, že sa Microsoft začne rozširovať so svojimi službami na viaceré ostatné platformy, čo môže znamenať ďalšiu veľkú expanziu Windowsu a jeho služieb.

Reštrukturalizácia firmy by mala byť hotová do konca tohto roka, kedy sa zároveň dozvieme nové smerovanie Microsoftu a jeho veľké plány do budúcnosti.

Terry Myerson v internom liste zamestnancov uistil každého, že Microsoft bude naďalej podporovať Lumie a telefóny od ostatných partnerských výrobcov a že sa zároveň sústredí aj na príchod nových zariadení, čo znamená pravdepodobne potvrdenie príchodu Surface telefónov.

Ako môžete vidieť, Microsoft týmto krokom určite neopúšťa mobilný trh, ide skôr o reakciu na vývoj na trhu a reagovanie na uźivateľov. My veríme, že nové smerovanie Microsoftu nás opäť raz nesklame a že nové Surface telefóny nastolia vysoký štandard, ako to zvikne Microsoft so svojimi produktami robiť.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close