SpravodajstvoXiaomiZaujímavosti

Mobilnému trhu aj naďalej dominuje Samsung. Pomaly, ale rastú Huawei, Xiaomi a Oppo. Apple stagnuje

Keď je reč o smartfónoch tak sa najčastejšie spomínajú iPhone telefóny či Samsungy. V poslednom období však čoraz viac sa do popredia posúvajú pre nás nie až tak známe značky, ktoré sa pomaly, ale isto etablujú aj v našich končinách. Jednou z nich je napríklad Huawei, značka, o ktorej v našich končinách sme zhruba 2 až 3 roky dozadu počuli zriedka a dnes patrí k najrozšírenejším zariadeniam na trhu. Podobne je to aj so smartfónmi Xiaomi, ktorým mnohí nevedeli prísť na chuť a považovali ich za zariadenia „druhej“ kategórie. Dnes je situácia úplne iná a väčšina z nás ich považuje za kvalitné smartfóny, za ktoré si výrobca pýta adekvátne peniaze.

Čína stále silnie

Ako môžete vidieť nižšie tak čínski výrobcovia sa pomaly, ale isto šplhajú na vrchol. Spoločnosť Huawei je dnes druhou najväčšou manufaktúrou smartfónov na svete pričom začiatkom roku by ju málokto z laickej verejnosti dával do tejto pozície. Sústavne sa darí aj spoločnosti Xiaomi, ktorá dnes okupuje 4., resp. 5. priečku spolu so spoločnosťou OPPO, ktorá dominuje hlavne na ázijskom trhu. Spoločnosť Apple viac menej stagnuje s 12% podielom. Na druhej strane treba povedať, že americký koncern nemá také široké portfólio produktov a cena ich zariadení je v mnohých prípadoch výrazne vyššia ako pri konkurencií, a preto možno považovať udržanie predajov na rovnakej úrovni za úspešné.

Tip pre vás  Poco Launcher 2.0 s kopou skvelých funkcií je tu! Dostupná je už jeho prvá beta verzia
trh Globálny ázia severná amerika Európa latinská amerka stredný východ a afrika
1 Samsung (19%) OPPO (16%) Apple (39%) Samsung (31%) Samsung (37%) Samsung (25%)
2 Huawei (14%) Huawei (tie / 15%) Samsung (26%) Huawei (22%) Lenovo (15%) Huawei (11%)
3 Apple (12%) vivo (tie / 15%) LG (17%) Apple (19%) Huawei (13%) Tecno (9%)
4 OPPO (tie / 9%) Xiaomi (14%) Lenovo (8%) Xiaomi (4%) LG (6%) iTel (7%)
5 Xiaomi (tie / 9%) Samsung (10%)

Celkovo prvých 5 najväčších manufaktúr pokrýva viac ako polovicu trhu, 63%.

Pozn. redakcie: štatistiky vyššie znázorňujú kvartálne predaje smartfónov

Zdroj: Pocketnow.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close