HuaweiSpravodajstvo

Mobilné služby Huawei rastú raketovým tempom. Už má viac ako 1-milión vývojárov. Stále to však nestačí na Google

Mobilné služby Huawei rastú rýchlym tempom. Dôkazom toho je už viac ako 1,3 milióna vývojárov a 400 miliónov aktívnych používateľov.

Mobilné služby Huawei (HMS) sú odpoveďou na absentujúcu možnosť kooperácie spoločnosti Huawei s americkými spoločnosťami v dôsledku sankcií zo strany americkej garnitúry.

HMS boli oznámene prvýkrát počas konferencie HDC v priebehu minulého roka. V tom čase existovalo 14 služieb vrátane 9 základných služieb a 5 rastových. Dnes je ich takmer raz toľko. Znamená to, že HMS sú vyvíjané celkom rýchlo.  Spoločnosť Huawei, HMS uvoľnila aj mimo regiónu Číny ku koncu minulého roka. Tak isto sa zvyšuje aj počet vývojárov, ktorí sú zapojení do ekosystému spoločnosti. V priebehu posledných 4 mesiacov ich počet vzrástol zo 400-tisíc na 1,3 milióna.

V súčasnosti aplikáciu App Gallery na mesačnej báze aktívne využíva približne 400-miliónov používateľov a nájdeme v nej 55-tisíc aplikácií a hier. Okrem toho spoločnosť aktívne promuje HMS, ako v Európe, tak aj v Rusku a na Strednom východe. Okrem toho v Turecku spoločnosť dosiahla strategickú dohodu s mobilným operátorom Turkcell, ktorý sa zaviazal k predaju 1 milióna zariadení bežiacich na HMS.

Z viet vyššie možno vycítiť, že HMS je platforma, do ktorej vývoja sa pustila spoločnosť na 110%, avšak nenechajte sa zmiasť, Mobilné služby Google sú aj naďalej dominantným hráčom na trhu, od ktorých platforma HMS je na míle vzdialená. Ide však o nový druh súťaže, ktorý bezpochyby v tomto segmente dlhé roky chýbal. Okrem operačného systému iOS, Google totiž  na trhu  nemá žiadnu reálnu konkurenciu.

Čo nás čaká v blízkej budúcnosti?

Spoločnosť Huawei už stihla predstaviť viacero zariadení, ktoré sú bez podpory Mobilných služieb Google a ďalšie bezpochyby predstaví v priebehu 24. februára, kedy je naplánovaná veľká online konferencia, ako náhrada za zrušené MWC 2020 v Barcelone. Spoločnosť v rámci pozvánky, ktorú rozosielala prezradila ešte jednu zaujímavosť, a to, že bude predstavená nová stratégia spoločnosti.

„…Richard Yu, CEO Huawei CBG, počas tlačovej konferencie predstaví novú víziu pre Huawei a inovatívne produkty firmy…“

Via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close