APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Mobilná hra Pokémon Go zarobila za 811 dní od svojho vzniku viac ako 2 miliardy dolárov. Stále však nie je najúspešnejšou hrou

Mobilné hry stále viac a viac naberajú na dôležitosti, teda minimálne v hernom priemysle. Dokazujú to aj najnovšie čísla týkajúce sa zárobkov mobilných hier.

Pokémonov netreba nikomu zvlášť predstavovať. Táto éra nás zasiahla niekoľko rokov dozadu dnešných „dospelákov“, ktorí majú dnes okolo 25 až 28 rokov.

Určite nájdete aj vy vo vašom okolí niekoľkých priateľov, ktorí boli zbláznení do nálepiek a behali každý deň s albumom s jediným cieľom – vyplniť album rýchlejšie ako ostatní. Jednalo sa totiž o obdobnú mániu ako boli „céčka“. Nuž, ale vývoj ide dopredu a na popularite tejto mánia spoločnosť Niantic postavila mobilnú hru Pokémon Go, ktorá bola oficiálne predstavená v roku 2016.

Pokémon Go je jedna z najpopulárnejších mobilných hier, o tom niet pochýb. Nie je žiadnou raritou a to ani v našich končinách stretnúť skupinu mladých ľudí behajúcich s telefónom v ruke a „bojujúcich“ na uliciach.

Hoci hra je dostupná zadarmo tak v prípade ak jej hráči sa chcú rýchlejšie posúvať v napredovaní hry tak majú dve možnosti – buď budú hrať viac a častejšie alebo si zaplatia peniažky, za ktoré si nakúpia  zručnosti, vďaka ktorým sa posunú ďalej v hre bez „väčšej námahy“.

Pokémon Go sa zaradila medzi 2-milardové hry

Podľa najnovšieho reportu, ktorý  priniesol portál Androidheadlines.com sa hre Pokémon Go podarilo prekročiť magickú hru 2 miliárd dolárov (zhruba 1,7 miliardy eur). Túto magickú métu hra dosiahla za 811 dní od jej oficiálneho predstavenie. Vďaka tomuto výsledku sa tak zaradila medzi 5 hier, ktorým sa podarilo dosiahnuť obrat 2 miliárd dolárov.

mobilne hry ktore zarobili najviac penazi
Zdroj: apptopia via AndroidHeadlines.com
Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free

Zdroj: AndroidHeadlines.com, úvodný obrázok: Nianticlabs.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close