SpravodajstvoXiaomi

MIUI 13 sa do týchto populárnych modelov už nedostane! Ktoré smartfóny ostanú „zaseknuté“ na nadstavbe MIUI 12?

MIUI 13 nepríde do niekoľkých modelov z roku 2019. Zoznam nepodporovaných smartfónov však nie je tak dlhý, ako by sme čakali.

Na nadstavbu MIUI 13 v súčasnosti čaká mnoho majiteľov smartfónov od čínskej spoločnosti Xiaomi. Táto verzia nadstavby pre operačný systém Android mala byť pôvodne určená pre rok 2021, no zdá sa, že ju skôr ako na prelome rokov 2021 a 2022 neuvidíme. V poslednej dobe sa nám však vynárajú rôzne snímky, ktoré nám poukazujú na skorý príchod tejto verzie systému a nám neostáva nič iné, len čakať na oficiálne predstavenie nadstavby. Internetom však už kolujú i zoznamy podporovaných zariadení. Na tomto zozname, ktorý uverejnil portál Xiaomiadictos.com by ste sa však zrejme nájsť nechceli. Ide totiž o zoznam nepodporovaných smartfónov pre nadstavbu MIUI 13.

MIUI 13 prinesie nové používateľské rozhranie

Predtým ako vám odhalíme zoznam zariadení, ktoré novú nadstavbu, ktorá čaká na svoje predstavenie nezískajú, by sme vám radi pripomenuli, že táto aktualizácia bude pre Xiaomi smartfóny naozaj významnou. Prinesie totiž úplne nové používateľské rozhranie, ktoré bude o niečo viac pripomínať systém iOS od amerického Applu. Tešiť sa tak môžeme na kompletnú zmenu vzhľadu systému s výnimkou notifikačného riadku.

Najväčšou zmenou však v systéme budú widgety, na ktoré sa všetci už tešíme. Práve tie majú byť najvýznamnejšou zmenou v nadstavbe MIUI za posledné roky a spraviť z domovskej obrazovky o niečo užitočnejšie miesto. Nižšie sa môžete pozrieť na snímky obrazovky, ktoré poukazujú na príchod novej nadstavby MIUI 13.

Tieto modely už novú nadstavbu nezískajú

Dosť už však bolo rečí a poďme sa pozrieť na to, čo nás všetkých zaujíma. Zoznam modelov, ktoré ostanú „zaseknuté“ na MIUI 12, resp. MIUI 12.5 nie je dlhý, no obsahuje i dnes populárne modely, čím zrejme nepotešíme ich majiteľov. Pozrite sa teda, či na zozname nenájdete i svoj model.

  • Mi 9T
  • Mi 9T Pro
  • Mi 9
  • Mi 9 SE
  • Mi 9 Lite
  • Redmi 8
  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 8T
  • Redmi Note 8 Pro
  • Mi MIX 3 5G

Ako môžete vidieť, zoznam obsahuje najmä dvojročné zariadenia, medzi ktoré patrí i „zabudnutý“ Mi MIX 3 5G. Väčšina týchto modelov tak bola predstavená ešte s nadstavbou MIUI 11, čo dáva Xiaomi právo im uzamknúť dvere k nadstavbe MIUI 13, ktorá by bola pre ne treťou veľkou aktualizáciou systému.

Tak čo, našli ste na zozname i svoj model? Alebo nadstavbu MIUI 13 ešte získate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close