SpravodajstvoXiaomi

MIUI 13 nadstavba sa pomaly blíži, ale ešte pred jej uvoľnením bude k dispozícii verzia MIUI 12.5

Xiaomi údajne chystá uvoľniť MIUI nadstavbu vo verzii 12.5 ešte pred sprístupnením veľkej aktualizácie MIUI 13

V posledných týždňoch sa vo výrazne väčšej miere začala spomínať nadstavba MIUI 13, dokonca sa objavili aj správy, ktoré hovorili o tom, že by mohla byť predstavená ešte v tomto roku. Správy sa pritom začali objavovať aj napriek tomu, že v súčasnosti nemajú ešte všetky sľubované zariadenia dostupnú nadstavbu MIUI 12. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť pre vybrané modely smartfónov už stihla uvoľniť verziu nadstavby MIUI 12.1 v kombinácii s Androidom 11.

Aktuálne portál Gizchina.com upozorňuje na najnovšie informácie, ktoré hovoria o tom, že pred uvoľnením nadstavby MIUI 13, nás čaká ešte jedna veľká aktualizácie. Konkrétne píše o verzii MIUI 12.5. S informáciami prišla MIUI komunita (xiaomiui.net), ktorá hovorí, že spoločnosť Xiaomi ponúkne viac informácií už v priebehu nasledujúceho týždňa. 

Portál ďalej uvádza, že pre niekoľko modelov smartfónov táto verzia nadstavby bude sprístupnenou s oneskorením. Konkrétne sa spomínajú modely Redmi 10X, Redmi 10X Pro a Redmi K30 Extreme Edition. Dôvodom majú byť problémy s kompatibilitou softwaru so zariadeniami. Ďalej, podľa publikovaných správ, aktualizácia mala úspešne prejsť interným testovaním pre nasledujúce modely smartfónov – Mi 9 Pro 5G, Redmi K30S Ultra, Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Youth Edition, Mi CC9 Pro, Redmi K30, Redmi K20 a Mi 10 Ultra.

Nedovolí nám však nepovedať, že v súčasnosti nie sú dostupné žiadne oficiálne informácie, ktoré by hovorili o pripravovaných funkciách, či o dostupnosti  nadstavby vo verzii 12.5 vrátane kompletného zoznamu zariadení, ktoré by mali byť aktualizovanými. Preto treba brať publikované správy s rezervou. V každom prípade, či verzia nadstavby MIUI 12.5 bude uvoľnenou, budeme vedieť už v priebehu nasledujúcich dní.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close