SpravodajstvoXiaomi

Tieto 3 funkcie by sme radi uvítali v MIUI 13. Vám aké funkcie chýbajú?

Vývoj MIUI 13 neustále napreduje pričom stále nepoznáme veľkú časť funkcií. Tieto 3 by sme v nej radi videli

Hoci MIUI 12 nadstavba aktuálne nie je ešte dostupnou pre všetky avizované zariadenia, tak aj napriek tomu sa už hovorí vo zvýšenej miere o nadstavbe MIUI 13. Aké funkcie by ste v nej radi videli? Nižšie si môžete pozrieť 3, ktoré by sme uvítali my.

Plnohodnotný desktopový režim

Samsung Dex je režim, ktorý lemuje viacero zariadení najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá dokáže premeniť smartfón v počítač po pripojení zariadenia k externej obrazovky.

Aktuálne Xiaomi v domácej Číne už sprístupnilo obdobný režim pre vybrané modely smartfónov. Volá sa „Screen Combo“ a umožňuje vo svojej podstate zrkadlenie zariadenia a možnosť interakcií s aplikáciami v počítačovom rozhraní. Nebolo by preto žiadnym prekvapením, ak by túto funkciu spoločnosť doladila v plnohodnotní desktopový režim, ktorý by pripomínal klasický Windows.

Zdroj: Vosveteit.sk
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, vôbec prvá spoločnosť ktorá prišla s týmto režimom, bola spoločnosť Microsoft, ktorá ho uviedla pre vybrané modely smartfónom, akým bola napríklad Lumia 950. Bohužiaľ však platforma Windows 10 Mobile je dnes už mŕtvou.

Nové funkcie spojené so zahnutým displejom

V priebehu posledných dní sa vo výraznejšej miere spomína, že nadchádzajúca vlajková loď Mi 11 Pro, by mohla disponovať zahnutým displejom zo všetkých hrán. Debatu o to viac rozvíril známy leaker informácií Digital Chat Station, ktorý tieto fámy potvrdil prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Druhým dychom treba však dodať, že stále ide o oficiálne neoverené informácie, a preto ich treba brať s rezervou. V každom prípade zakrivené displeje nie sú pre Xiaomi „neznámou“ pričom nové dotykové gestá by sme bezpochyby uvítali. Dobrým príkladom je spoločnosť Huawei, ktorá pri zariadeniach Mate 40 pridala možnosť úpravy hlasitosti prostredníctvom potiahnutia prsta po bočnej hrane displeja. Alebo Samsung, ktorý ponúka možnosť vyvolania kontaktov, či interakcií s notifikáciami. Samozrejme, tých možností ako využiť hrany displeja je viacero, pričom fantáziu budú musieť hľadať hlavne vývojári spoločnosti. V každom prípade ide však o dobrý spôsob, ako je možné predĺžiť životnosť fyzických tlačidiel a zefektívniť prácu so zariadením. Aké dotykové gestá by ste uvítali vy?

Widevine L1 certifikácia

Jednou z ďalších funkcií, resp. vlastností, ktorú by sme radi uvítali, je Widevine L1 certifikácia. Ide o certifikát, ktorý umožňuje sledovanie obsahu vo vysokom rozlíšení v aplikáciách s chráneným obsahom. Ide napríklad o služby ako Netflix, Prime Video, HBO a podobne. Týmto certifikátom aktuálne bohužiaľ disponuje len hŕstka zariadení.

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Aktuálne je možné sledovať videá zo služby Netflix vo vysokom rozlíšení v kombinácii s HDR10 na zariadenia  nižšie.

  • Xiaomi Mi 9T
  • Xiaomi Mi 9T Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Lite 5G
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite
  • Xiaomi Redmi K20
  • Xiaomi Redmi K20 Pro

Vy by ste aké nové funkcie uvítali v nadchádzajúcej MIUI nadstavbe? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch.

Via xiaomiadictos.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close