NávodySpravodajstvoXiaomi

MIUI 12: Pozrite sa, ako je možné vypnúť navigačnú lištu v Xiaomi a Redmi telefónoch

Vypnutie navigačnej lišty, vám nezaberie viac ako pár sekúnd

Nadstavba MIUI 12 je v súčasnosti dostupnou pre viac ako 15 modelov smartfónov a jej dostupnosť sa každým dňom rozširuje o nové modely smartfónov. Spolu s jej príchodom prišlo do rozhrania Xiaomi a Redmi telefónov aj viacero nových funkcionalít, napríklad nový Tmavý režim 2.0, ktorý je schopný prispôsobiť farebnosť rozhrania aplikácií, ktoré nedisponujú touto funkciou. 

Jednou z noviniek vo vzhľade rozhrania MIUI 12 je aj indikátor navigačnej lišty, ktorý nájdeme v spodnej časti obrazovky. Tento indikátor sa aktivuje automaticky potom, ako si nastavíte ovládanie zariadenia pomocou gest. Hoci fyzicky pri používaní smartfónu nezavadzia, tak aj napriek tomu ide o rušivý element. Našťastie sa dá veľmi ľahko deaktivovať.  Nižšie sa môžete pozrieť ako.

Deaktivujte si indikátor dotykového ovládanie

Jeho deaktivácia vám nezaberie viac ako niekoľko sekúnd. Vypnúť ho môžete pomocou cesty Nastavenia > Ďalšie nastavenia >  Na celú obrazovku. Následne aktivujte možnosť Skryť indikátor režimu celej obrazovky. 

Po aktivovaní funkcie vyššie, by vám mala obratom zmiznúť spodná lišta, ktorá lemovala rozhranie MIUI 12 nadstavby. 

MIUI 12_vypnutie navigacnej listy_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close