SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12.5 prinesie funkciu, ktorá zmení spôsob, ako sa nabíja batéria smartfónu. Čo z toho vyťažia používatelia?

Xiaomi zavedie inteligentnú funkciu, ktorá predĺži životnosť našich batérií.

Hoci predstavenie novej MIUI 12.5 nadstavby sa udialo relatívne dávno, tak aj napriek tomu, do dnešných dní sa na povrch postupne dostávajú správy o nových funkciách. Je to vďaka vývojárskej verzii nadstavby, ktorá postupne odhaľuje jednotlivé vlastnosti nadstavby. Najnovšie portál xiaomiadictos upozorňuje na ďalšiu a zaujímavú funkciu spojenú s batériou smartfónu.

Optimalizácia nabíjania Xiaomi telefónov

Portál konkrétne upozorňuje na funkciu optimalizácie nabíjania zariadenia s cieľom, ktorý by mal dopomôcť k pomalšiemu opotrebovaniu batérie. Informácie o tejto funkcie sa objavili v zdrojovom kóde nadstavby a objavil ich známy reverzný inžinier, Kacper Skrzypek.

Skrzypek konkrétne poukázal na časti kódu, ktoré prezrádzajú vlastnosti tejto funkcie. Podľa publikovaných správ, funkcia sa „naučí“ naše zvyky, vďaka ktorým prispôsobí proces nabíjania tak, aby ho systém dokončil v čase, kedy obvykle zariadenie odpájame z nabíjačky. Vďaka tomuto nebude dochádzať k nepretržitému nabíjaniu, resp. prijímaniu prúdu, v dôsledku ktorého dochádza k zaťažovaniu životného cyklu batérie.

Pre lepšiu ilustráciu si predstavte, že nabíjate váš smartfón pravidelne každú noc. Teda smartfón pripojíte k nabíjaciemu docku vždy o 22:00 a ráno o 6:00 odpájate zariadenie. Systém telefónu si tento váš režim zapamätá a pozastaví nabíjania vo večerných hodinách, napríklad do doby 2-hodiny predtým, ako ho štandardne odpájate. Prípadne spomalí proces nabíjania natoľko, že nedôjde k nabitiu zariadenia v priebehu 1 až 2 hodín, ale roztiahne ho na celú noc. Vďaka tomuto spôsobu nabíjania batérie smartfónu sa docieli to, že batéria zariadenia nebude neustálo pod prúdom.

Xiaomi_optimalizacia nabijania baterie
Zdroj: Twitter (Ashwin DS)

Druhým dychom však treba dodať, že kód funkcie sa zatiaľ objavila len v čínskej verzii ROM. Pevne však veríme, že Xiaomi ho uvoľní aj pre globálnych používateľov. Uvítali by ste túto funkciu aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close