SpravodajstvoXiaomi

MIUI 11 čakajú zmeny. Pozrite si veľký prehľad nových funkcií, na ktoré sa môžeme tešiť

Nadstavba MIUI 11 prejde veľkou aktualizáciou. Xiaomi pripravuje nádielku viacerých zmien vrátane pridania nových funkcií.

MIUI 11 je „živá“ nadstavba, ktorú spoločnosť Xiaomi aktívne vyvíja každým dňom. Nie tak dávno sme mohli čítať o pridaní novej možnosti usporiadania ponuky s aplikáciami, a najnovšie sa objavujú opäť ďalšie správy, ktoré hovoria o ďalších zmenách. Upozorňuje na nich portál c.mi.com.

Nové ikony

Ako môžete vidieť, tak v MIUI 11 nás čaká osvieženie v podobe nových ikon v stavovom riadku, ktoré nás budú informovať, ako o upozorneniach, rozdelení obrazovky na dve časti, tak aj  o hovoroch.

MIUI 11_nove ikony v stavovom riadku
Zdroj: c.mi.com

Okem vyššie spomenutých nových ikon, Xiaomi pridá do nastavby MIUI 11 aj novú notifikáciu, ktorá bude používateľov informovať o stave slabej batérie. Ako by mala vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie.

MIUI 11_nova notifikacie upozornujuca na slabu bateriu
Zdroj: c.mi.com

Nové štýly upozornení multimédií

Ďalšia zmena sa bude dotýkať zobrazenia multimediálnych súborov naprieč MIUI 11. Ako môžete vidieť nižšie, tak pri prehrávaní hudby používateľ uvidí po rozbalení notifikačnej lišty náhľadový obrázok albumu a informácie o prehrávanej skladbe spolu s možnosťami ovládania hudby.

MIUI 11_nove zobrazenie multimedialnych suborov
Zdroj: c.mi.com

Pestrejšie farby a možnosti kalibrácie obrazovky

Nové funkcie v MIUI 11 potešia aj milovníkov farieb. Pribudnú totiž nové možnosti prispôsobenia sýtosti farieb, ktoré budú plne prispôsobiteľné podľa chuti používateľa.

MIUI 11_nove moznosti prisposobenia systosti farieb
Zdroj: c.mi.com

Vynovená galéria s novými funkciami

Ďalšou zmenou prejde galéria s fotografiami. Ako budú vyzerať jednotlivé položky si môžete pozrieť nižšie. Okrem toho pri možnostiach editovania fotografovaní budú pridané nové filtre, ako aj farby, budete môcť detegovať ľudí, upravovať pozadie pomocou funkcií „Color Pop“ a „Cielo“, ktoré zmenia jeho farbu a celkový vizuál.

AOD

Ďalšou novinkou sú aj zmeny AOD funkcie, teda Always On Display. Používatelia budú mať na výber z viacerých štýlov a zároveň ich budú môcť aj upravovať. Následne si ich budete môcť samozrejme ukladať a prípadne neskôr aj editovať.

MIUI 11_AOD nove funkcie
Zdroj: c.mi.com

Nové funkcie v aplikácií zabezpečenia

Ďalšia funkcia, ktorú určite ocenia mnohí je možnosť hlbšieho náhľadu do povolení jednotlivých aplikácií. Hoci túto funkciu v súčasnosti ponúka aj Android 10, tak v novej verzii MIUI 11 budete mať v sekcii Optimalizácia podrobnejšie informácie a nebude chýbať ani funkcia, ktorá Vás bude upozorňovať na udeľovanie citlivejších povolení, napríklad na sledovanie polohy či prístup k mikrofónu a podobne.

MIUI 11_nove funkcie v skecii optimalizacia
Zdroj: c.mi.com

Počasie

Ďalších vylepšení sa má dočkať aj aplikácia počasie, ktorá bude o niečo podrobnejšie zobrazovať jednotlivé informácie vrátane predpovedí počasia na dlhšie časové obdobie.

MIUI 11_nove funkcie pocasie
Zdroj: c.mi.com

Nové gestá a animácie

Posledné novinky, na ktoré sa môžeme tešiť, sú nové dotykové gestá a animácie naprieč celý rozhraním systému.

MIUI 11_ nove dotykove gesta
Zdroj: c.mi.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close